Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

1500 katılımcı Salomon Kapadokya Ultra-Trail’de koşacak

Peri bacaları arasında Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerinde 21-22 Ekim’de 110K, 60K ve 30K kategorilerinde düzenlenecek olan Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, rekor başvuru sayısıyla spor turizmine ivme kazandıracak.  Ağustos ayının ilk haftası itibarıyla 60 ülkeden 1200 katılımcının kayıt yaptırdığı Salomon Kapadokya Ultra-Trail®’de 2016 Ultra-Trail® World Tour Şampiyonu Litvanyalı atlet Gediminas Grinius gibi dünyaca ünlü koşucular da yarışacak. Bir önceki yıla göre kayıt yaptıran yerli koşucu sayısı yüzde 10 artarken organizasyonda yer alan koşucuların yaklaşık üçte biri yabancı sporcular olacak. Salomon Kapadokya Ultra-Trail® kayıtları 1 Ekim’de sona erecek.

Dünya’da Ultra Trail sporunun en önemli destekçisi Salomon isim sponsorluğunda Argeus Travel & Events tarafından Kapadokya’da düzenlenecek olan Salomon Kapadokya Ultra-Trail® kısa süre önce dünyadaki 22 Ultra-Trail® World Tour yarışından biri olmaya hak kazanmıştı.

Yerli-yabancı her seviyedeki koşucunun katılacağı organizasyonda koşucular 21-22 Ekim tarihlerinde 110K, 60K ve 30K parkurlarında mücadele edecek. Yerli-yabancı pek çok medya mensubunun yerinde takip edeceği organizasyon, bölgenin tanıtımına ve turizm gelirine büyük katkı sağlamakta ve turizm çeşitliliğine mükemmel bir örnek oluşturmakta.

Binlerce spor tutkunu Kapadokya’da iki gün geçirecek

60 ülkeden 1500 sporcunun katılacağı Salomon Kapadokya Ultra-Trail® süresince binlerce kişi Kapadokya’da konaklayacak ve peri bacalarının ihtişamını yerinde deneyimleme fırsatı bulacak. Bütün güzelliği ile bir uçtan bir uca Kapadokya’yı koşmak için yüksek platolar ve vadilerden geçen eşsiz Ultra-Trail World Tour® organizasyonuna katılmak isteyen sporcular için kayıtlar 1 Ekim’e kadar devam edecek.

“Güzel Atlar Ülkesi”nde Ultra Trail deneyimi

Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya’da düzenlenecek olan organizasyon, Ürgüp şehir merkezinden başlayacak ve Uçhisar, Göreme, Çavuşin, Akdağ, Damsa, Taşkınpaşa ve Karlık gibi bölgelerin geçilmesinin ardından yine Ürgüp şehir merkezinde sona erecek. Katılımcıların, 114 kilometrelik parkuru 24 saat içerisinde, 61 kilometrelik parkuru 12 saat 30 dakika içerisinde ve 35 kilometrelik parkuru 6 saat içerisinde tamamlamaları gerecek.

Ayrıca Salomon Kapadokya Ultra-Trail® katılımcıları ve yakınları, bir saat süren sıcak hava balonu organizasyonlarına da indirimli fiyatlarla katılabilecek ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan eşsiz Kapadokya yöresini kuş bakışı görebilecekler.

Gediminas Grinius da Kapadokya’da birincilik için mücadele edecek

Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, Ultra-Trail tutkunu olan kişileri dünyaca ünlü sporcularla da buluşturacak. 2016 Ultra-Trail® World Tour Şampiyonu Litvanyalı atlet Gediminas Grinius’un yanı sıra 2016 yılını ilk 10 içerisinde tamamlayan Marco Zanchi ve Jordi Gamito Baus, iki kez Guinness Dünya Rekoru sahibi Calum Neff  gibi dünyaca isimler de Kapadokya’da mücadele edecek.