Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

3 bin kişiyi istihdam ediyor

Türk turizmi açısından büyük bir öneme sahip olan eğlence ve yaşam destinasyonu The Land Of Legends, 500 milyon TL’lik ek yatırımla faaliyete geçen yeni üniteleriyle turizm sektörüne ivme kazandırmaya devam ediyor. Bu yatırımın 3 bin kişiye iş kapısı açtığı  belirtiliyor.

The Land Of Legends, 2016’daki açılışının ardından yeni sezonu yeni üniteleri ile karşılıyor. Geçtiğimiz yıl Dünya Su Parkları Birliği tarafından uluslararası alanda en iyi su parkı projesi seçilip “Leading Edge” ödülüne layık görülen The Land Of Legends, bu sezon yeni üniteler için yapılan 500 milyon TL’lik ek yatırımla toplamda 2 milyar TL yatırım değerini aşarken, 100’ün üzerinde aktiviteye olanak sunuyor. Geçen sezon boyunca her gün ortalama 7 bin kişinin giriş yaptığı The Land of Legends’a, bu sezon yeni yatırımla birlikte günlük ortalama 15 binin üzerinde kişinin giriş yapması bekleniyor.

The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “The Land of Legends, bölgemizde örneği olmayan bir proje olması açısından ülke turizmine büyük bir katma değer sağlıyor. Deniz, kum ve güneş üçgeninin dışında Türkiye’nin turizm ürünlerini çeşitlendirip sezonu uzatması bakımından bu projenin üzerine ciddi şekilde eğiliyoruz. Burası çok dinamik ve yaşayan bir destinasyon. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de yeni eklemelerimiz olacak. Şu anda paydaşlarımızla birlikte 3 bin kişiye istihdam yaratıyoruz. Projenin tüm etaplarını hayata geçirdiğimizde ülke turizmi 10 bin kişi istihdam eden Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük eğlence parkına sahip olacak. Hedefimiz, The Land of Legends markasını önümüzdeki yıllarda dünyanın farklı noktalarına taşıyarak büyütmek” dedi.