Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

7. Bando ve Ciğer Festivali Edirne’de başlıyor

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 7.Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, 12-13-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Edirne Belediyesi’nin düzenlediği festivallere her geçen gün ilginin artarak devam ettiğini belirten Gürkan, “Edirne, festivaller kenti olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

Atilla Güvenç (24 Saat)– Edirne Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Bando ve Ciğer Festivali 12 Mayıs 2017 Cuma Günü saat 17.30’da, Festival Korteji’nin toplanması ve Belediye önünden Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüşü ile başlayacak. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumlarının ardından, Saraçlar Caddesi’nde, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın açılış konuşması ile festivale katılan Bando Ekipleri’nin mini tanıtımı ve gösterileri gerçekleştirilecek.
Hem yurt içi hem de yurtdışından vatandaşların yoğun ilgisi beklenen festivalin ikinci gününde etkinlikler saat 18.00’de Zübeyde Hanım Parkı’nda başlayacak. 13 Mayıs 2017 Cumartesi Günü saat 20.30’da, Festivale katılan bando ekipleri Saraçlar Caddesi ve Barış Parkı ‘Suni Gölet’te konser verecek.
14 Mayıs 2017 Pazar Günü, Saat 17.00’de Ciğerci Esnafının Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak olan etkinlikler, Saraçlar Caddesi’nde devam edecek. Saraçlar Caddesi’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın konuşmasının ardından, Acı Biber Yeme Yarışması düzenlenecek. Festivale katılan bando ekipleri konser verecek.
7.Bando ve Ciğer Festivali, 14 Mayıs 2017 Pazar Günü Saat 17.00’de halkına ücretsiz ciğer ikramının yapılmasıyla son bulacak.
Edirne’ye olana ilgilinin giderek arttığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kültürün, tarihinin ve medeniyetlerin başkenti Edirne; festivaller kenti olma yolunda hızla ilerliyor. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kakava, Hıdırellez Şenlikleri’yle ün salan Edirne, şimdi de bando konserleriyle müziğin; ciğeriyle de lezzetin adresi olacak. 7’inci Bando ve Ciğer Festivali, geçtiğimiz yıl olduğu gibi renkli görüntülere sahne olacak” dedi.

Festivalin Programı
7’incisi düzenlenen Bando ve Ciğer Festivali 12 Mayıs 2017 Cuma Günü saat 17.30’da, Festival Korteji’nin toplanması ve Belediye önünden Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüşü ile başlayacak.
13 Mayıs 2017 Cumartesi Günü saat 20.30’da, Festivale katılan bando ekipleri Saraçlar Caddesi ve Barış Parkı ‘Suni Gölet’te konser verecek.
14 Mayıs 2017 Pazar Günü, Saat 17.00’de Ciğerci Esnafının Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak olan etkinlikler, Saraçlar Caddesi’nde , Acı Biber Yeme Yarışması düzenlenecek. Festivale katılan bando ekipleri konser verecek.
7.Bando ve Ciğer Festivali, 14 Mayıs 2017 Pazar Günü Saat 17.00’de halkına ücretsiz ciğer ikramının yapılmasıyla son bulacak.