Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Afrika’daki Hilton’lar 100’e ulaşacak

Bu yıl yüzüncü yılını kutlayan Hilton yönetimi, Afrika’daki mevcut 44 tesisini 100’e çıkarmayı hedefliyor. Afrika’da orta kesime hitap eden Hilton Garden Inn markaları altında ilk otellerini 2016’da işletmeye başlayan şirket yönetimi, bu yıl 14 yeni tesis daha açarak genişlemeyi planlıyor. Yeni Hilton Garden Inn’ler ağırlıklı olarak Botswana, Zambiya ve Uganda’da hizmete girecek.

TUYED- Hilton yönetimi, Afrika bölgesi için özel olarak geliştirdikleri Hilton Garden Inn prototipleriyle başarıyı yakalayacaklarını söylüyor. Prototipin markanın tüm dünyada tanınan tutarlı, temel konuk teklifleri odaklı, Afrika’ya giden gezginlerin yanı sıra, otel sahiplerinin de beklentilerini karşılayacak özellikte olduğu iddia ediliyor.

Yeni tesislere ev sahipliği yapacak olan Botswana ve Uganda’nın dünyanın hızlı büyüyen ekonomileri arasında olduğu belirtiliyor. Hilton Garden Inn markası da, orta sınıf gezginlerin Afrika içinde ve dışında yükselişine hitap ediyor. Afrika’da hizmet veren Hilton Garden Inn’ler, el yapımı kokteyll, hafif atıştırmalıkların yanı sıra, günün 24 saati açık bir alışveriş alanı olan shop, içki, self-servis özel kahve barı lüks bir karışımı sunuyor.

2 bin 400 odalı Uganda’daki Hilton Garden Inn Kampala ve Namibya’daki Hilton Garden Inn Windhoek’in önümüzdeki haftalarda hizmete girmesi bekleniyor. Diğer tesisler ise Malavi, Uganda, Gana, Mısır, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Etiyopya, Gana, Nijerya ve Güney Afrika hizmete girecek.