Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Almanlar Türkiye’de en çok hangi otelleri beğeniyor?

Almanların ünlü turizm dergisi FVW Hotelometer, araştırma şirketi TrevoTrend ile birlikte, Alman tatilcilerin her ülkede en çok beğendiği 10 oteli belirledi.

FVW Hotelometer, Alman tatilcilerin çeşitli ülkelerde en çok beğendiği otelleri, iki haftalık karşılaştırmalarla bir haritayla yayımlıyor. Haritanın üstüne gelip ülkeler tıklandığında, o ülkede Alman tatilcilerin en çok beğendiği otellerin listesi görüntüleniyor.

Harita üzerinde görüntülenen oteller, son iki haftalık verilere göre değerlendirilip 10 tesis şeklinde listeleniyor. Hotelometer’i hazırlayan uzmanlar, temelde Alman tatilcilerin en fazla rağbet gösterdiği Akdeniz çanağına odaklanıyor. Akdeniz çanağındaki tesisler, Hotelometer ile TrevoTrend tarafından Traveltainment sistemiyle değerlendiriliyor. İstatistiklerin iki haftada bir yenilenmesi bu listenin  sürekli güncel kalmasına yol açıyor. En iyi 10 otel listesinde, sadece tesisin adı değil, aynı zamanda kişi başı ortalama fiyatı ve kişi başına düşen ortalama konaklama sürelerine de yer veriliyor.

Alman tatilcilerin Türkiye’den Antalya bölgesinde, 24/25’nci haftalarda en çok beğendiği 10 otelin adı ve bölgesi şöyle listeleniyor:

1-Side Star (Gündoğdu)

2-Victory Resort (Çolaklı)

3-Side Coralla (Kumköy)

4-Crystal Palace (Çolaklı)

5-Paloma Oceana (Kumköy)

6-Adalya Artside (Evrenseki)

7-Delphin Diva (Lara)

8-Royal Seginus (Lara)

9-Grand Şeker (Çolaklı)

10-PrimaSol Hane (Side)