Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

ANEX Tour, hafta sonunda tüm zamanların turist rekorunu kıracak

Geçen yıl ülkemize 1 milyonu aşkın turist getirerek Türkiye turizmine ciddi katkılar sağlayan ANEX Tour, bu hafta sonu Türkiye’ye 21 bin 500 pax getirerek tüm zamanların turist rekorunu kıracak.

BDT ve Avrupa’dan Türkiye’ye her yıl ciddi sayıda turist getiren ANEX Tour, 2018 sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Havaların ısınması ile çalışmalarını yoğunlaştıran tur operatörü, birçok ülkeden Türkiye’ye turist taşımaya başladı.

Bu yıl Türkiye’ye BDT pazarından 1.6 milyon, Batı ve Doğu Avrupa’dan 200 bin turist getirmeyi hedefleyen ANEX Tour, bu hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız verdi. Özellikle Almanya pazarındaki yapılanması ile Avrupa pazarındaki payını artırmak isteyen ANEX, ilerleyen yıllarda Avrupa’dan Türkiye’ye daha fazla turist getirmeyi planlıyor.

Sezon öncesinde iyi bir hazırlık süreci geçiren ANEX Tour, yaptığı çalışmaların meyvesini de almaya başladı. Sezonun başlaması ile Ege ve Akdeniz bölgesine turist getirmeye başlayan ANEX Tour, bu hafta sonu Türkiye’ye toplam 21 bin 500 pax getirecek.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan ANEX Tour Türkiye Genel Müdürü Vural Karasu, “Türkiye’ye iki sorunlu yılın ardından bu sene ciddi sayıda turist getirmeyi hedefledik. Bu hedef doğrultusunda çalıştığımız pazarlarda ciddi tanıtım çalışmaları yaparak satış kanallarımızı da iyi motive ettik. Sonuç olarak 2018’e iyi başladık” dedi.

Vural Karasu, bu hafta sonu Türkiye’ye rekor sayıda turist getireceklerini de açıkladı. Karasu: “Türkiye’ye Cumartesi günü (19 Mayıs 2018) 9 bin 500 pax, Pazar günü de (20 Mayıs 2018) 12 bin pax getireceğiz. İki günde toplam 21 bin 500 tatilci getireceğiz. ANEX Tour olarak sezona çok iyi hazırlandık. Bu yaptığımız çalışmalarla 2018 sonunda Türkiye’ye Avrupa ve BDT pazarından ciddi sayıda turist getirmiş olacağız” diye konuştu.