Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Antonina Sanat Galerisi açılıyor

İstanbul’un sanat hayatında 30 yıl iz bırakmış Mine Sanat Galerisi ve kültür turizminde 20 yıldır birbirinden farklı projelere imza atmış Antonina Turizm, daha önce denenmemiş, farklı bir projeye imza atıyorlar.

Bu çerçevede bir ofis sanat galerisine dönüşüyor. 1985 yılında Kadıköy Altıyol’da kurulan Mine Sanat Galerisi ve 1997 yılında kurulan Antonina Turizm’in bir araya gelmesiyle oluşan bu sinerji, sanat dünyasına yeni bir pencere açmayı hedefliyor. İstanbullu sanatseverlerin yeni sanat duraklarından biri olmayı hedefleyen mekanda sergilerin yanı sıra seminerler, özel konuşmalar, workshoplar da sunuluyor olacak.

Sanatseverleri yaşayan bir mekanla buluşturacak olan Antonina Sanat Galerisi’nin ilk sergisi, Mine Sanat Galerisi organizatörlüğünde Türkiye çağdaş sanatının usta isimlerini bir araya getirecek. 5 Aralık tarihinde açılacak “Birlik” isimli sergide; Halil Akdeniz, Gülçin Aksoy, Koray Ariş, Tomur Atagök, Bedri Baykam, Bahri Genç, Genco Gülan, Bubi, Serhat Kiraz, Nur Koçak, Neslihan Pala ve Yusuf Taktak’ın çalışmaları yer alacak.