Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Arkas Turizm hedef büyüttü

Arkas Turizm Genel Müdür Fatih Sarıoğlu, MSC Divina gemisiyle İtalya kıyılarında gerçekleştirilen gezide, yenilenen organizasyonunu ve yeni hizmetlerini anlattı. Gezi, Arkas Turizm Genel Müdürü Fatih Sarıoğlu’nun ev sahipliğinde Cenova’dan başlayıp Civitavecchia Limanı’ndan  hareket ile Roma’da gerçekleştirilen bir şehir turunun ardından Marsilya’da noktalandı.

2017’nin Temmuz ayında Arkas Turizm Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Sarıoğlu, Arkas Turizm’in geldiği nokta hakkında bilgi verdi. Sarıoğlu, Arkas Turizm olarak halen İzmir’de iki, İstanbul ve Bursa’da birer şube ile hizmet verdiklerini belirterek kendilerini “Kurumsal Seyahat Çözüm Ortağı” olarak konumlandırdıklarını söyledi.

Uçak bileti, yurt içi ve yurt dışı otel rezervasyonları, transfer ve vize takip işlemleri gibi iş seyahati alanlarında uzmanlaştıklarını belirten Sarıoğlu, bireysel müşteriye yönelik  seyahat ve tatil   ürünlerini de sunacakları müjdesini verdikten sonra “Tüm bireysel seyahat ve tatil alternatiflerine ilişkin çözümleri Arkas Turizm güvencesiyle müşterilerimize sunmak için  alt yapı çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Kruvaziyer turlarında  pazarda sunduğumuz ürün çeşitliliğini arttıracağız. Arkas Turizm şubeleri ile yetkili acenteleri aracılığıyla, Ege ve Akdeniz bölgesindeki otel ve tatil köylerinin yanı sıra yurt dışı paket tur alternatiflerinin de  müşterilere ulaştırılacağız” dedi.

Şirketlerin maliyeti milli yazılımla düşecek

İnternet sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden  karşılaştırmalı olarak tüm hava yolları için  uçak bileti satın alınmasına imkan sağlayacak yeni bir markanın lansmanı için de hazırlıklarının hızla devam ettiğini belirten Sarıoğlu  “. Kurumsal seyahat yönetimi ana iş kollarımızdan biri olmaya devam edecek. Bilet  satın alındığında sona eren değil bilet satın alınmasıyla başlayan eşsiz bir deneyim için gece gündüz çalışıyoruz. Bunun için Arkas Turizm bünyesinde 10 kişilik bir yazılım ekibi oluşturduk. Türk mühendislerden oluşan bir ekip, şirketlerin seyahat maliyetlerini düşürecek milli bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sistem, tüm seyahat ürünlerine tek bir platformdan ulaşmasını sağlayıp, her müşterinin ihtiyacına göre seyahat politikalarını tanımlayabileceği bir yazılım olma  özelliği taşıyacak.  Sistem aynı zamanda şirketlerin bütçelerine uygun tercihler yapıp yapmadıklarını da raporlayabilecek. Şu anda bu yazılım  en önemli odak noktalarımızdan bir tanesi ” diye konuştu.

Yeni bir oluşum: Arkas Events

M.I.C.E olarak adlandırılan Toplantı ve Etkinlik Sektörünün kendine özgü dinamiklere olduğunu vurgulayan Sarığolu bu konudaki görüşlerini şöyle özetledi: “Dünyadaki trend artık deneyim odaklı seyahat ve etkinliklere doğru gidiyor. Biz de Arkas Turizm olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz turizm sektöründe yeni markamız Arkas Events ile sektördeki diğer oyunculardan farklılaşmayı hedefliyoruz. Yoğun olarak tecrübe sahibi olduğumuz alanlar olan spor, wellness, incentive, deneyim odaklı ve gurme etkinlikler, kurumsal toplantı ve eğitim alanlarında hem etkinlik sahibine, hem de katılımcılara unutmayacakları ve hayatlarına bir fayda ve farklılık katabilecekleri deneyimler sunmayı amaçlıyoruz.”

Sarıoğlu, cruise turları alanında sahip olduğu 12 yıllık bilgi birikimi sayesinde hem Türk hem de yabancı müşterilerin ihtiyaçlarını önceden öngördüklerini ve buna göre hareket ettiklerini söyledi. “Müşterilerimizin bizden ne beklediğini çok iyi görebiliyoruz. Yeni ürünler ve alanında uzmanlaşmış seyahat danışmanlarımız ile  proaktif çözümler üretip tüm ihtiyaçlara hızlı ve kolay şekilde cevap verebiliyoruz” dedi.   14 Nisanda başlayıp 21 Nisan, 28 Nisan ve 5 Mayıs olmak üzere her hafta kalkışlı MSC Divina turu Arkas Turizm ayrıcalığı ile seyahatseverlere yeni deneyimler sunuyor. 7 gece 8 gün süren tur, İtalya ‘da Cenova, Civitavecchia, Palermo, Cagliari limanlarına uğradıktan sonra İspanya’ya geçerek Palma de Mayorka ve Valencia’nın eşsiz kıyılarını görme fırsatı sunuyor. İspanya’nın ardından soluğu Fransa’da alan tatilseverler Marsilya’nın tarihi yapılarını görme fırsatı elde ediyor. MSC Divina turu yine Cenova’da sona eriyor.