Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Avrupa’nın eğlence durağı Mikanos

Huzur veren doğası, sardunyalarla süslü dar sokakları ve beyaz evleriyle Mikanos’a hayran kalacaksınız. Dünya jet sosyetesinin gözbebeği olan adada her an bir ünlüyle karşılaşmaya hazır olun.

Coşkulu gece hayatıyla nam salan Mikanos’ta eğlence tavan yapıyor ‘ykonos en çok ziyaret edilen Yunan adası. Ege Denizi’ndeki en hareketli gece hayatı yaz t sezonu boyunca burada yaşanıyor. Adanın asıl müdavimlerini ise dünya jet sosyetesi oluşturuyor. Mikanos’ta herhangi bir sokakta yürürken bir Hollywood yıldızıyla karşılaşmanız olağan. Begonvil ve sardunyalarla süslü balkonlarıyla beyaz badanalı evleri ve rıhtımda yan yana sıralanmış yel değirmenleriyle bu ada zor beğenenlerin bile kalbini çalacak çekiciliğe sahip.

EĞLENCE SİZİ ÇAĞIRIYOR

Mikanos küçük bir ada olmasına karşın 15’ten fazla plajıyla her yıl milyonlarca turisti çekiyor. Bir plajdan diğerine belediye otobüsü veya teknelerle ulaşabiliyor olmanız bu adanın dört bir yanını keşfetmenizi kolaylaştırıyor. Süper Paradise, Agari, Alia ve Psaru en çok rağbet gören plajlar arasında. Öğleden soma plajda müziğin sesi yavaş yavaş yükseliyor ve gecelere hazırlık niteliğindeki plaj eğlenceleri başlıyor. Gün bitip ay yüzünü gösterdiğindeyse sabahlara kadar süren sınırsız eğlence sizleri çağırıyor.

Tatil, gezi, alışveriş ve eğlence aktivitelerinin yanı sıra dalış sporları için de mükemmel bir yer. Mikanos engin denizinin mavi derinliklerinde sakladığı gizemiyle bu ada dalış severlerin vazgeçilmezleri arasında. Eğer daha önce hiç dalış yapmadıysanız dalış eğitmenleriyle bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalı ve denizin sırlarına vakıf olmalısınız.

RUHUNUZU DA DOYURUYOR

Mikanos’un plajları gibi barları ve restoranları da gece gündüz kalabalık. Her damak zevkine göre en az bir restoran bulabileceğiniz bu adada tercihinizi Yunan restoranlarından yana kullanmak istiyorsanız Venedik Koyu’nu ziyaret etmelisiniz. Bu koyun 50 yıldır hizmet veren mekânları nefis mezeleri ve yemekleriyle ziyafet yaşatırken fondaki Yunan müzikleriyle ruhunuzu da doyuruyor. Alışveriş severlerin de gözdesi olan bu ada, dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapıyor. Eğer gittiğiniz yerden yöreye özgü hatıralıklarla dönenlerdenseniz keten ve dantel perde satan küçük mağazaları mutlaka gezmelisiniz. Cennet adada tatil fırsatı Turizm sektöründe 26 yıldır misafirlerine unutulmaz tatil deneyimleri yaşatan Jolly Tur’un Mikanos turları 3 veya U gece konaklama seçenekleriyle sunuluyor. 399 eurodan başlayan fiyatlarla bu cennet adada tatil fırsatı sizleri bekliyor.