Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Bağlıkaya: Maraş kumarhane olmasın

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) turizme açılmasını değerlendiren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Maraş bölgesi turizme açılacaksa kumar turizmine kapalı olmalı. KKTC’nin, istemediği algıdan kurtulması için bölgeye yeni bir soluk getirmesi lazım’ dedi.

KKTC’nin 1974’ten beri kapalı olan o dönemin Akdeniz bölgesinin gözdesi Maraş’ın tarihi bir kararla turizme açılacağına ilişkin açıklama her kesimde değerlendirliyor. Kararı değerlendiren Türkiye Seyahat Acentalan Birliği (TÜRSAB) başkanı Firuz Bağlıkaya, önemli ve yerinde bir uyarıda bulundu.

Bağlıkaya, Maraş’ın çok başarılı bir turizm destinasyonuna dönüştürülebileceğini söylerken ”Maraş bölgesi turizme açılacaksa kumar turizmine kapalı olmalı, Kıbrıs’ın istemediği algıdan kurtulması için bölgeye yeni bir soluk getirmesi lazım” dedi.

Bölgenin aile tatillerine hitap edecek şekilde tasarlanmasıyla ortaya yeni bir ürün çıkacağını belirten Bağılkaya, “Fakat yine kumar odaklı bir turizm merkezi olursa, yeni bir turist kitlesini bölgeye çekemez” dedi.