Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

BAKA, KETOB’un deniz suyu projesini onayladı

ketBAKA KETOB’un “Deniz suyu Kalitesi Araştırma ve İyileştirme AR-GE Merkezi ” Adı altında sunduğu proje BAKA tarafından kabul edildi.

Halil ÖNCÜ/KEMER- BAKA( Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) 2011 Mali Destek Programı çerçevesinde KETOB’un “Deniz suyu Kalitesi Araştırma ve İyileşitrme AR-GE Merkezi ” Adı altında sunduğu proje BAKA tarafından kabul edilerek hibe destek almaya hak kazandı.

Projenin amacı sürdürülebilir turizm için öncelikli olarak denizin korunması ,deniz suyu kalitesinin arttırılması, bölgede çevre konusunda şeffaf bir paylaşım ortamının oluşması ve çevre sorunlarıyla ilgili ister kamu ister özel tüm kurumların birlikte hareket etmesi ve çevre konusunun ayrı bir şekilde ele alınmasını ve gelecek yıllara ışık tutması amacıyla bölgedeki ekolojik yaşam , iklim değişiklikleri verilerinin bilimsel olarak arşivlenmesini sağlamak olarak belirlendi.

KETOB Başkan Yard. Metin PELTEK ve KETOB Bşk. Yrd. Şener GÜRLER, Yön Kurulu Üyesi Selçuk AKILTOPU ve Yön.Kurulu Temsilcisi Esra Karababa, BAKA Antalya Ofisine giderek gerekli belgeleri sundular. KETOB Bşk. Yrd. Metin PELTEK ve Şener GÜRLER Projenin bölge için hayırlı olması dilekleri ile BAKA Destek sözleşmesini imzaladılar.