Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Batman, ITB ziyaretçilerine tanıtıldı

Batman, dünya turizminin en büyük buluşma noktası ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’nda doğal güzellikleri, yer altı kaynakları ve yerel lezzetleriyle tanıtıldı. Türkiye standında kendilerine ayrılan yerde bölgesini tanıtan GATOB Başkanı ve Real Konak Otel’in Genel Koordinatörü Hüseyin Aslan ile Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ziyaretçilere bilgiler verdi.

Aslan ve Aslanlı, Batman standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a adının yazılı olduğu bir kilimin yanı sıra, petrolden doğan kentin sembolü olan at başını takdim etti.

GATOB Başkanı Hüseyin Aslan, büyük acenta ve tur operatörlerinin yöneticileriyle birebir görüşmeler yaptığını belirterek “Bölgemiz turizm açısından zengin bir potansiyele sahip. Batman, Hasankeyf ve Midyat tarih ve kültür açısından önemli bir rota haline geldi. Biz de dünyanın en büyük turizm fuarına katılarak bölgemizi etkin bir şekilde tanıttık” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca destinasyon odaklı bir tanıtım anlayışıyla oluşturulan  ve Batman, Antalya, Ege, İstanbul-Marmara ile Anadolu’nun öne çıkarıldığı ITB Berlin’deki 3 bin 79 metrekarelik dev Türkiye standında, THY ile birlikte, 20 seyahat acentası, 50 otel, 20 valilik ve 40 birlik, dernek, belediye ile kalkınma ajansı yer aldı.