Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Bentour’un hedefi 150 bin kişi

2017 yılını Türkiye dışındaki destinasyonlardaki kapasitelerini artırarak; sorunsuz ve büyüyerek tamamladıklarını anlatan Deniz Uğur, 2018 yılında kapasitelerini 150 bin kişi olarak açıkladı. Türkiye paketlerindeki fiyatların artacağına dair sinyaller gelmeye başladığını anlatan Deniz Uğur, “Türkiye’yi ucuza satmak istemiyoruz. Türkiye bunu hak ediyor” dedi.

Avrupa’da Türkiye’ye olan taleplerde artış yaşanmaya başladığına dikkat çeken Bentour CEO’su Deniz Uğur, 2018 yılının toparlanma yılı olacağını ifade etti. Bentour CEO’su Deniz Uğur Antalya’da düzenlediği basın toplantısında 2018 yılı planlarına ilişkin bilgi verdi. Türkiye’ye olan taleplerde yüzde 60’a varan artışlar yaşandığını ileri süren Deniz Uğur, 2018’in Türkiye açısından bir toparlanma yılı olacağını ileri sürdü.

2017 yılında yaşanan krizler nedeniyle otellerin ve tur operatörlerinin erken rezervasyonun süresini çok uzun tuttuğunu anlatan Deniz Uğur, “2018 yılında erken rezervasyonun süresinin uzayacağı gibi son dakika satışları için de fazla bir kapasite kalacağını düşünmüyorum” dedi.

2 milyon Euro ayırdı

2018 yılında tanıtım için 2 milyon Euro bütçe ayırdıklarını açıklayan Deniz Uğur, şirketlerinin ekonomik açıdan sektöre güven verdiğini öne sürerek şunları söyledi: “Acentaların komisyonlarını ve otellerin ödemelerini en kısa zamanda yapmaya çalışıyoruz. Kendimizi Avrupa’da bayrak taşıyıcı tur operatörü olarak görüyor ve bu konuda hassas olmaya çalışıyoruz.”

Geçen yıl yüzde 20 kapasite artışı kaydettiklerini açıklayan Sunexpress CEO’su Jens Bischof ise “2018’de de başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum” dedi. Türkiye’nin kendilerinin öz destinasyonu olduğuna vurgu yapan Jens Bischof, Avrupa’dan Antalya’ya olan pazar paylarını yüzde 50, İzmir’e olan uçuşlardaki pazar paylarını ise yüzde 80’e çıkardıklarını söyledi. Moskova, Tahran, Tel Aviv ve Beyrut’tan uçuşlara başladıklarını anlatan Jens Bischof, “Sunexpress Türkiye için güvenilir bir havayolu partneridir. 2018 yılı için pozitif gelişmeler bekliyoruz ve bu yöndeki güvenimiz tamdır” dedi.