Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

‘Daday Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti Yarışları’ 19 Mayıs’ta…

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve İksir Resort Town birlikte, Daday Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti Yarışmalarını düzenliyor. Daday Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti Yarışı, 19 Mayıs Pazar günü, Kastamonu Daday’da İksir Resort Town’da düzenleniyor.

İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası; 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında, Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ile İksir Resort Town tarafından birlikte organize edilecek Daday Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti Yarışlarına, çeşitli yerlerden, starlar arasında 150 üzerinde lisanslı sporcu katılıyor. Çeşitli ödüllerin olduğu Daday Ballıdağ Ulusal Dağ Bisikleti Yarışması’nda; çam ormanlarından çiçek tarlalarına, mavi renkli Alakarga kuşundan dünyanın en hızlı uçan kuşu olarak bilinen Gökdoğan Şahine kadar doğanın tüm gizemini görebilme fırsatı bulunuyor.

Zirvesi 1800 metreyi bulan Ballıdağ bölgesi; Sarıçam, Karaçam, Kayın, Meşe, Köknar ağaçlarıyla kaplı binlerce dönüm ormanlık alanı ile dünyanın sayılı ‘oksijen depolarından’ birisidir. Bu özelliği ile kanınız zengin oksijenle temizlenir, zindelik ve canlılık kazanırsınız. Aldığınız bol oksijen, beyin başta olmak üzere tüm organlarınızın, toksinlerden arınıp yenilenmesi demektir.

Yarışın ardından isteyenler; Atlı spor merkezinde belgeli antrenörler eşliğinde eğitimli İngiliz ve Arap atlarıyla ders alabilir; ATV ile Göktepe gezisine katılabilir; faytonla nostaljik şehir turuna çıkabilir veya Köpekçiler Konağı’nı gezebilir.