Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Darülacezeliler Kutsal Topraklara Uçtu

Darülaceze sakinleri, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin organizasyonu ile stanbul Sabiha Gökçen – Medine seferiyle Umre ziyaretine gitti.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB’ın öncülüğünde bir Umre ziyareti organize edilerek, arzu eden ancak maddi imkanları yeterli olmayan Darülaceze sakinleri Atlasjet’in KK9412 İstanbul Sabiha Gökçen – Medine seferi ile kutsal topraklara seyahat etti. 36 kişilik grubun masraflarını TÜRSAB, Ekrem Turizm ve İkram Turizm karşılarken, Atlasjet de grubu uçuşunda ağırladı.
Darülaceze’den Umre seyahatine katılan yolcular, bu seyahati yıllardır istediklerini ancak imkanları yetersiz kaldığı için gerçekleştiremediklerini belirterek, kendilerine destek olan firmalara teşekkür etti ve bu ziyaretten duydukları heyecanı dile getirdi. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise “Böyle yüce bir amaca hizmet etmemize vesile oldukları için esas bizler, değerli Darülacezelilere şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu. Grup 10 günlük Umre seyahatinin ardından yurda dönüş yapacak.