Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Devrimin ve müziğin ülkesi Küba’ya hazır mısınız?

Devrimin ülkesi Küba, sosyalist tarihi ve kültürü, hayat dolu sokakları, sanatı, müziği ve muhteşem doğasıyla gezginlerin en çok merak ettiği ülkelerin başında geliyor. Gazella Turizm, Kurban Bayramı’nda Küba’yı ziyaret hayalini daha fazla ertelemek istemeyenlere altı günlük bir Küba turu müjdeliyor.

1492 yılında dünyayı keşif için çıktığı yolculuğu sırasında Küba’ya ulaşan Christophe Colomb’un ağzından şu sözcükler dökülmüştü: “Dünya üzerinde gördüğüm en güzel yer.” Antillerin incisi bu muhteşem ada, sosyalist yönetim biçimiyle gelen endüstri karşıtı duruşu sayesinde doğasını, tüm hayvan ve bitki örtüsüyle birlikte 500 yıldır koruyabilen nadir ülkelerden.

Sosyalizmin kültürüne, yaşam pratiklerine, mimarisine, sanatına ve müziğine yansıdığı Küba, devrimin izlerini hala yaşayan ve yaşatan bir açık hava müzesi. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Havana Eski Kenti, Küba’nın mücadelelerle dolu tarihinin en belirgin izlerini taşıyor. Devrim tarihi, Küba sokaklarında dokusunu ve duruşunu tüm gücüyle koruyor. Şehrin rengarenk, müziğin sesiyle neşelenen sokakları, kapıları kapanmayan evleri, klasik model Amerikan arabaları ve hayat neşesini hiç yitirmemiş Küba insanları gezginlere unutulmaz bir müzikal havası yaşatıyor.

Küba Turu’na gidecekleri neler bekliyor?

  • Eşitliğin ve özgürlüğün simgesi Küba’da yakın tarihe benzersiz bir yolculuk
  • Klasik Amerikan arabaları gezintisiyle, Havana Eski Kenti ve Malecon Bulvarı keşfi
  • Jone Marti anıt kulesi, devrimin izlerini hala taşıyan Devrim Meydanı, El Morro Kalesi ziyareti
  • Küba’ya özgü iki kişilik açık hava taksileriyle şehrin içerisinde eğlenceli bir gezinti
  • Ünlü Havana purolarının yapıldığı Pinar Del Rio ve tütün tarlaları ile Vinales Vadisi gezisi
  • Mimaride kolonyal izlerin en iyi korunduğu kent Trinidad’da Eski Kent Merkezi, Ingenios Vadisi gezisi
  • Devrimin askerlerine güç verdiğine inanılan La Canchanchara kokteyl tadımı
  • Küba’nın genç kahramanı Che Guevara’nın hatıralarına izlerini kazıyan Santa Clara’ya yolculuk ve devrim yoldaşlarıyla sırt sırta durduğu Anıt Mezarı ziyareti
  • Cayo Santa Maria’nın bembeyaz kumsallarında muhteşem bir sahil keyfi

Turun fiyatı 2590 dolar

Seyahatseverlere geniş tatil olanakları sunan Küba, uzak rota arayışında olanlar için unutulmaz bir yakın tarih tecrübesine eşdeğer. Gazella Turizm, sosyalizmin ve kültürel mirasın dünyasına eşsiz bir yolculuk yapmak isteyen herkesi, 27 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında sürecek Küba Turu’na davet ediyor. Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Cayo Santa Maria ve Havana’da, 5 yıldızlı otellerde gerçekleşecek Küba Turu, tüm ekstra turlar, 6 öğle ve 6 akşam yemeği dahil 2590 Dolar.