Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Dr. Zaazou: Akdeniz, turizmle barış bölgesi olacak!

Mısır eski turizm bakanlarından aynı zamanda Akdeniz Turizm Vakfı’nın kurucu üyesi stratejik danışman Dr. Hisham Zaazou, turizm yatırımlarının Akdeniz’i barış, işbirliği ve refah bölgesi haline getireceğini söylüyor.

Berlin ITB Fuarı’nda TUYED yönetimine bilgi veren Dr. Zaazou (soldan ikinci),  stratejik danışmanlık hizmeti verdiği Latif Group ile özellikle Şarm El Şeyh’i Mısır’ın sürdürülebilir turizmin odağına konumlandırmak istediklerini belirtti.

Latif Group, Mısır’da Rixos markasıyla hizmet veren otellerin mülk sahibi aynı zamanda Sundance Travel’i bünyesinde barındırıyor. Turizmin yüzde 11’lik payla Mısır ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu vurgulayan Dr. Zaazou, Şubat ayından bu yana Alman tur operatörleriyle yaptıkları görüşmelerin iyi geçtiğini bundan dolayı bu yıl Mısır turizminde bir toparlanma olacağına inandıklarını söyledi.

Yatırımlarını büyütüyor

Latif Group bünyesindeki Sundance Travel’in bu yıl ITB’de ilki düzenlenen ITB Buyers Circle ve Speed ​​Networking’in ana sponsoru olduğunu belirten Dr. Zaazou şu bilgileri verdi:  Latif Group, gayrimenkülde 3 milyar dolarlık bir yatırımı olan bir şirket. Bünyesindeki Sundance Travel Group, halen Şarm El Şeyh’te  iki Rixos’u,  Ritz Carlton’u  ve Tiran’daki Ritz Carlton’un pazarlamasını yapıyor. Şarm El Şeyh’i Mısır’da sürdürülebilir  turizmin merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Güncellenmiş güvenlik önlemlerinden dolayı Güney Sina’ya uygulanan uçuş yasağı kaldırıldı.”

Latif Group, 2020 yılına kadar Şarm El Şeyh’te  hizmete girecek yeni otellerle yatırımlarını genişletecek. Kapasitesi genişletilecek olan Rixos Seagate Nisan 2017’de kapılarını hizmete açıyor. Tiran’da 4 bin kişilik dev turizm kompleksi 2020’de hizmete girdiğinde bünyesinde beş yıldızlı oteller bulunacak.