Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Erciyes Kayak Merkezi’nin kalitesi tescillendi

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel dağ yönetim şirketi Kayseri Erciyes AŞ tarafından yönetilen Erciyes Kayak Merkezi, Uluslararası Akreditasyon Forumu (IAF), Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK), Uluslararası Standardlar Organizasyonu (ISO) Uluslararası Belgelendirme Birliği (IQNet) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve tarafından verilen ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve Uluslararası Tanınırlık Belgesi olan IQNet’i almaya hak kazandı.

Erciyes Dağı’nın 26 milyon m2 alan üzerine yayılarak kurulan kayak merkezinde mekanik tesislerin çalıştırılması ve bakımı, idari tesislerin ve birimlerin düzenli işleyişi, dağ genelinde mevcut pistleri hazır hale getirip güvenliğinin sağlanması, hizmet kalitesinin en üst seviyeye çıkarıp bunun sürekliliğini sağlayan Erciyes A.Ş.’ye TSE’nin denetimleri sonucu Kalite Yönetim Sistemi’ni başarıyla uyguladığını ISO 9001-2015 belgesi ile ispatlayıp, IQNET sertifikası ile de uluslararası standartlara ulaştığını onaylatmış oldu.

“Yaptığımız işlerin Kalitesi Belgelendi”
Erciyes Kış Sporları Merkezi’ni, aldıkları kalite standart belgesiyle taçlandırdıklarını belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “ISO 9001 ve IQNet belgelerini alarak Erciyes’i uluslararası seviyede bir kaliteye ulaştırdık. Buradaki tesislerimiz, servis, acil durum hizmetleri gibi tüm çalışmalar bir bütün olarak incelendi ve kalitesi bu sertifikasyonla belgelenmiş oldu. Türkiye’de kayak merkezleri içinde sadece Erciyes Kış Sporları Merkezi bu belgeyi almaya hak kazandı. Şu anda sadece Erciyes kalite belgeli bir kayak merkezi durumunda. Yaptığımız hizmetlerin ne derecede kaliteli ve nitelikli olduğu belgelenmiş oldu” diye konuştu.

“Erciyes, Türkiye’de bu belgeleri alan ilk ve tek kayak merkezi”
Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, da “Büyükşehir Belediyesi’mizin yatırımlarından sonra müşteri odaklı çalışmalarımızın alt yapısını tamamlamıştık. Türkiye’deki en iyi yönetilen dağın Erciyes olduğu zaten tüm ülkede biliniyordu. Son yıllarda yaptığımız çalışmalar sonucu direk uçuş seferleriyle çok sayıda yabancı turistin gelmeye başlaması nedeniyle müşteri odaklı çalışmalarımızı uluslararası standart haline getirip belgeleme ihtiyacı hissetmiştik. Allah’a çok şükür başardık. ISO 9001 ve IQNET sertifikası Erciyes Kayak Merkezi’ndeki ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir standarda uygun üretildiğini göstergesidir. Erciyes, bu iki belgeyi Türkiye’de alan ilk ve tek kayak merkezi oldu. Kurulduğu günden bu güne Erciyes Dağı üzerinde gerçekleştirilen yatırımların sürdürülebilir anlayışla kalite hizmet standartlarını en üst seviyeye çıkaran şirketimiz ülkemizdeki kış turizmi yönetimi anlayışıyla örnek teşkil ediyor. Almış olduğumuz bu belgeleri de uluslararası pazarlamada bir enstrüman olarak etkin bir şekilde kullanacağız ”dedi.
TSE Kayseri Bölge Koordinatörü Mahmut Ulaş, ISO 9001 ve IQ Net belgelerini düzenlenen törenle Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e takdim etti.