Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Etkinlik sektörünün Oscar’ını aldı!

Atölye Grup, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan 7-14 yaş arası çocukların deneyimini artırmayı hedefleyen “Yarını Kodlayanlar” projesi ile, Portekiz’de gerçekleştirilen etkinlik sektörünün Oscarları olarak bilinen BeaWorld’te “En İyi Roadshow” kategorisinde birinci oldu. Böylece, Atölye Grup, 4 kıtada 29 ülkede gerçekleşen binlerce etkinliğin ve 122 ajansın kıyasıya yarıştığı BEA World, Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödül Töreni’nde ödül alan ilk Türk şirketi oldu.

Etkinlik sektörünün Oscarları olarak bilinen BeaWorld alanında uluslararası ölçekte en önemli ve saygın ödüllerden birisi olarak kabul ediliyor. Etkinlik, her yıl farklı bir ülkede Best Event Awards adıyla gerçekleştiriliyor. Bu yıl 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Coimbra, Portekiz’de gerçekleşen etkinliğe, dünyanın 29 ülkesinden dört bir köşesinden etkinlik, iletişim, kurumsal iletişim ve reklam ajansları, dernekler, sivil toplum kuruluşları katıldı.

Atölye Grup’a etkinlik Oscar’ını kazandıran “Yarını Kodlayanlar projesinde, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan 7-14 yaş arası, sosyoekonomik açıdan dezavantajlı çocukların teknoloji üretimi konusunda farkındalık ve deneyimini arttırmak hedefiyle yola çıkıldı. Söz konusu proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin desteğiyle hayat buldu. Proje sayesinde 2500’ü aşkın çocuk Makey Makey, Scratch, mBot ve VR uygulamalarını öğrenerek temel kodlama eğitimi alıp sertifika sahibi oldu. Bu yıl 12’ci yılına giren Atölye Grup, daha önce “Tiger Woods Kıtalararası Golf Vuruşu” projesi ile dünyada bir ilke imza atarak “Best Public Event” ödülüne layık görülmüştü.