Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Fest’ten Afrika’ya özel tren turu

FEST Travel, Hindistan’a gerçekleştirdiği lüks Deccan Odyssey adlı tren turunun ardından şimdi de Rovos adlı lüks trenle Zimbabve ve Güney Afrika’nın bereketli topraklarında devam ettirecek. Rovos’un sadece Afrika’nın değil dünyanın en lüks tren operatörlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Konforu ve şıklığıyla klasik bir tren yolculuğunun çok dışında, beklenmedik bir dünyanın kapılarını açtığı belirtilen bu trenle yapılacak tura katılanların Afrika’nın güzel manzaraları, doğal ortamını keşfedeceği belirtiliyor.

 

Ramazan Bayramı’nda 10 gece 11 gün boyunca dünyanın en lüks trenlerinden birinde Güney Afrika ve Zimbabve’nin en özel noktalarına yapılacak bu seyahatte hayatın en özel anlarının yaşatılacağı kaydediliyor.

Binlerce türün barındığı, 2 milyon hektarlık UNESCO Uluslararası İnsan ve Biyosfer Rezervi Kruger Ulusal Parkı’nda safari yaparak vahşi yaşamla tanışıp, bunun yanında bir de Kapama Özel Safari alanında farklı bir safari deneyimlenecek.

Hoedspruit Nesli Tehlikedeki Türler Merkezi’nde ender görülen türleri görme imkânı yakalayarak heyecanlı anlar yaşayacaksınız. Belki de hayatta bir kez ele geçecek bir fırsatı yakalanacak. Tura katılanlar, Zimbabve’nin adını aldığı eski Taş Krallığı’ndan kalanları görecek, Afrika’nın sadece doğasından değil tarihinden de etkilenecek.

Başka  bir  safariye  de  Zimbabve’nin  en  büyük  doğal  alanı  olan   Hwange  Ulusal  Parkı’nda çıkacaksınız. Belçika büyüklüğünde bir alana sahip olan bu parkta vahşi hayvanları doğal ortamlarında görme şansına sahip olacak.

Dünyanın en çok merak edilen doğal güzelliklerinden Viktorya Şelalesi de bu maceranın bir parçası olacak. İhtişamı, güzelliği ve görkemiyle kendisini size hayran bıraktıracak olan bu doğa harikasının şahidi olunacak. Şirketten yapılan açıklamada söz konusu turun FEST Travel kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Pekin’in katılımıyla gerçekleşeceği bilgisine yer veriliyor.