Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Fuarların vazgeçilmezi: Halil Abi fotoğraf sergisi!

Turizm fotoğrafçısı, turizm basınının abisi Halil Tuncer 45 yılı aşkın zamanda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çektiği fotoğrafları bu yıl 23’ncüsü gerçekleştirilen Emitt fuarında  ”Fotoğraflarla Türkiye” adıyla sergiledi.

23’üncü Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMITT) fuardan önce de aynı sergiyi İzmir’de gerçekleştirilen Travel Turkey fuarında açan Halil Tuncer, böylece fuarların vazgeçilmez renkli simalarından biri haline geldi.

Fotoğraflarını kitapta toplama için çalışmalar sürdüren Halil Tuncer, kitap için sponsor arayışına devam ediyor. Tuncer, EMITT Fuarı’nda, Türkiye’nin bir çok turistik yerinden 45 yılda çektiği binlerce kare fotoğraf arasından yaklaşık 50’sini ”Fotoğraflarla Türkiye” adlı kişisel sergisinde izleyicilerin beğenisine sunuyor.

Fuara gitmişken, turizmcilerin uğrak noktalarından biri haline gelen “Halil Abimizin kişisel sergisini gezmeden olmaz” diyerek biz de sergiyi gezip kendisiyle bir hatıra fotosu çektirdik. Tuncer dostlarına yıllardır çektiği fotoğrafları gösterirken şunları söyledi: “Türkiye’nin önemli turistik merkezlerinden çektiğim her fotoğraf karesine ‘evladım’ gözüyle bakıyorum. Bunlardan oluşan kitaba 150 tanesini seçip koyacağım. Ancak 50 karenin seçimi benim için biraz zor olacak” dedi.