Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

GATOB , “Travel Expo Ankara Fuarı”nda Batman’ı tanıttı

Tarihi ve kültürüyle turizm şehri olma yolunda hızla ilerleyen Batman, fuarlarındaki yerini almaya devam ediyor. GATOB (Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği) , Ankara’da gerçekleşen “Travel Expo Ankara Turizm Fuarına katılarak Batman ve Bölge tanıtımını yaptı.

GATOB Başkanı Hüseyin Aslan, her geçen gün adını daha fazla duyuran Güneydoğu’nun incisi Batman, ulusal ve uluslararası fuarlarda boy gösterdiğine dikkat çektikten sonra “Batman’da alışılmışın dışında tur rotalarını gezginlere ve acentelere anlatarak bölgenin ağırlığını hissettiriyoruz. Batman’da Tarih ve Kültür mozaiğini anlatımlarımızla dinleyenlerin ilk fırsatta gelmek istediklerini duymak bizleri motive ediyor. Bu nedenle her fırsatta bölgemizin tanıtımı ve otellerimizin misafirperverliğini anlatıyoruz. Batman halkının misafirperver sevecen ikramkâr olduğunu fuarlarda hissettirmenin hazını yaşıyoruz. Bu nedenle Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’nda yerimizi aldık” dedi.

Bölgelerinin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılıp, pazar paylarını artırmayı hedeflediklerini belirten Aslan, “Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında GATOB olarak bölgemizi ve Batman’ı en iyi şekilde temsil ediyoruz” diye ekledi.

Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’nın, kültür ve turizm potansiyeli açısından önemli bir destinasyon olduğunu ifade eden Hüseyin Aslan sözlerini şöyle noktaladı: “Fuarda, seyahat planlamak isteyenlere konaklama ve gezilecek yerler hakkında bilgi verdik. Batman’ın tanıtımına büyük katkılar sağlayacak olan fuarlar her zaman için bölgemiz için faydalıdır. Seneye Travel Expo Ankara Turizm Fuarı yeni yerinde olacağından bölgemizin daha iyi tanıtılması adına STK ve yerel yönetimlerimizle birlikte partner il olmak için girişimlerde bulunacağız. Bu konu üzerine ATİS Fuarcılık Proje sorumlusu Zümrüt Sipariş, bizlere şimdiden Batman’a kapılarının açık olduğunu sözleşmeyi fuar bitmeden bile imzalayabiliriz demesi bizleri gururlandırmıştır. atman girişimlerimizle hak ettiği yere ulaşacaktır. Batman’a çok şey borçluyuz tanıtımın gönülden geldiğine inanıyoruz.”