tv8
Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil
lise 1234
Rehberlere şok, kokartlardan TC ibaresi neden kaldırıldı?

Rehberlere şok, kokartlardan TC ibaresi neden kaldırıldı?

Profesyonel turist rehberlerinin yeni çalışma kartlarının TC ibaresiz olması tepki yarattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın TC ibaresi olmadan basılan kartları değiştirmesi için TUREB’e ve ilgili mercilere dilekçe ve mesaj yağıyor.

TurizmGüncel-Yeni dağıtılan rehber kokartlarında TC ibaresinin yer almaması camiada büyük tepki yarattı. Profesyonel turist rehberleri bu şekilde basılan kartların bir an önce değiştirilmesi adına TUREB’e çağrıda bulundu.
TurizmGüncel’e değerlendirmelerde bulunan TUREB Başkanı Zeki Apalı şöyle konuştu:
“Kokartlardaki tasarımı ve görüntüyü ben de hiç sevmedim. Hazırlanışı aşamasında da bu duruma karşı çıkmıştık. Cihazlarımıza uymuyor dendi. Bu konuda rehberlerden yüzlerce mesaj aldık. Gerekeni yapacağız.”
“Biz mazbatamızı daha yeni aldık. En kısa zamanda bu soruna çözüm üreteceğiz. Birlik merkezimiz Ankara’da artık. Üç kurucu odanın katkı payları durumuyla uğraşmaktaydık. Bu paylar bizim etkinliğimizi sürdürmemiz için. Bu süreçle uğraşırken kokartlardaki durumla karşılaştık. Buradan herkese bu sorunu çözeceğimizi, bu konuda çalışacağımızı iletiyorum.”

Konuya Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu konuya toplam 0 yorum yapılmış.