Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

İDSO Aziz şehitleri anıyor

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO)-Denizbank seri konserleri devam ediyor. 15 Mart 2019 Cuma akşamı gerçekleşecek klasik müzik şöleninde, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünde aziz şehitlerimiz sevgi, saygı, minnet ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak. Konser, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak. Şef Massimiliano Caldi yönetimindeki “Çanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri” nde solist Poyraz Baltacıgil ( Viyolonsel ) müzikseverlerle buluşacak.

16 Mart 2019 Cumartesi akşamı da İzmit’te Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde “ Çanakkale Şehitlerini Anma ve İstiklal Marşının Kabulü Eğitim Konseri” gerçekleştirilecek. Şef Massimiliano Caldi yönetimindeki konserde solist Poyraz Baltacıgil ( Viyolonsel ) müzikseverlerle buluşacak.
Konserde; Dmitri Shostakovich’in “ Viyolonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör, OP.107”, Hasan Uçarsu’nun “ Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatırana”, Gioachino Rossini’nin “ Guillaume Tell Uvertürü” ve Giuseppe Verdi’nin “ Vespri Siciliani Uvertürü” adlı eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “15 Mart Cuma ve 16 Mart Cumartesi akşamı “Çanakkale Şehitlerimiz Anısına gerçekleştireceğimiz konserimizde sevgi, saygı ,minnet ve özlemle şehitlerimizi anacağız. Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutlayacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” diyor.

PROGRAM :
15 MART 2019 CUMA – CEMAL REŞİT REY ( CRR ) KONSER SALONU – SAAT: 20.00
16 MART 2019 CUMARTESİ – İZMİT SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT: 20.00

• Dmitri Shostakovich “ Viyolonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör, OP.107”
— ARA—
• Hasan Uçarsu “ Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatırana”
• Gioachino Rossini “ Guillaume Tell Uvertürü”
• Giuseppe Verdi “ Vespri Sicilian Uvertürü”