Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Ihlau Sağlık Turizmi için Didim’e geliyor

Dünya devi Avrupalı TUI’de üst düzey yöneticilik yapan, günümüzde ise Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Bağlı Üyeler Başkan Yardımcısı görevini yürüten turizmci Günter Ihlau, Didim’de gerçekleştirilecek sağlık turizmi toplantısına katılacak.

Didimli otaritelerin bölgeyi dünya turizmi gündemine taşımak adına düzenleyeceği sağlık turizmi etkinliğinde Ihlau’nun vereceği mesajların önemli olduğu belirtiliyor. Bu etkinlikten çıkacak sonuçlara bağlı olarak, Didim’in Dünya Turizm Örgütünün sağlık raporuna girebileceği belirtiliyor. Ihlau’nun Didim’e gelmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiği ve kesin bilginin önümüzdeki günlerde açıklanacağı kaydediliyor.

Ihlau, geçen yıl Antalya’da gerçekleştirilen Resort Turizm Kongresi’nde yaptığı konuşmada şunları söylemişti: “Politik gelişmeler tüketicinin güvenini sarsıyor ve Türkiye bundan çok etkilendi. Yapılan bir ankete göre, ürün konusunda Türkiye iyi durumda. Kalite bakımından da aynı durum geçerli. Ancak konu güvenlik olunca durum değişiyor. Güvenlik konusunda sıkıntı olduğu için, Türkiye genel değerlendirmelerde alt sıralara düşüyor. Türkiye’ye güveni nasıl sağlayabileceğimizi düşünmemiz gerekiyor.”

TUI’deyken kriz yönetiminde çalıştığını ve günümüzde yaşanan gelişmelerle ilk kez karşılaştığını vurgulayan Ihlau konuşmasında şu noktalara dikkat çekmişti: “İlk anda ‘kriz 6 haftada geçer’ dedik, ama öyle olmadı. Her şeye rağmen açık olmalıyız. Elimizde bir reçete yok elbette, çünkü bu çok karmaşık bir sorun. İki yönlü güzel köprüler kurmak zorundayız. ‘Güven tesis edici tedbirler” geliştirmemiz lazım.”