Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

ITB Berlin bugün başlıyor

Dünyanın en önemli fuarlarından biri olarak kabul edilen, Uluslararası Turizm Borsası ITB, Almanya Berlin’de bugün başlıyor. 6-10 Mart tarihleri arasında açık olacak ITB Berlin’e 181 ülke ve bölgeden 10 bini aşkın kişinin katılması bekleniyor.

Malezya’nın partner ülke olarak yer alacağı fuarda,  ITB Hindistan 2020’nin yanı sıra, Yeni Teknoloji’nin tanıtımları da yapılacak. Konu başlıkları ve sunumlarıyla da dikkat çeken ITB’de bu yıl alanında lider 400’ü aşkın kişi konuşma yapacak.

Açılış öncesi bir açıklama yapan Messe Berlin CEO’su Dr. Christian Göke, ITB Berlin’in geleneksel fuar formatının dışına çıkarak dijital çağa uygun çözümleriyle her zamankinden daha da başarılı olacağıın belirtti. “Mevcut trendleri geliştirirken, endüstrinin trendlerini de tanımaya hazırız” dedikten sonra şunları ekledi: “ITB Berlin 2019’daki yeni Teknoloji, Turlar ve Etkinlikler segmenti bunun en güzel kanıtıdır. Fuarlarımız küresel markalara dönüştü. 2020’de Hindistan’da gerçekleşecek fuar, hem ülkenin seyahat endüstrisindeki yerini hem de ITB’nin konumunu güçlendirecek.”

Dünyanın önde gelen seyahat fuarı olarak kabul edilen ITB, hızla büyüyen Teknoloji, Turlar ve Aktiviteler (TTA) segmentine ilk kez uluslararası bir platform ayırıyor. Büyük oyuncular ve küçük girişimler, yenilikçi ürünlerini, Adventure Travel Hall’daki (4.1) sergileyecek. Ülke sunumları, atölye çalışmaları ve kongrelerin büyük bir kısmı üç gün boyunca CityCube Berlin, Salon 7.1b ve 6.1’de gerçekleştirilecek. Salon 10.2’deki  Sanal Gerçeklik Laboratuvarı bu yılki yeniliklerden birini oluşturuyor. 6 Mart Çarşamba – 8 Mart Çarşamba günleri arasında VR ve AR uygulamalarının yanı sıra, bu alanda çözüm üreten büyük firmaların konuşmalar yapıp sergiler açacak. eTravel Dünyası’nın yüzde 20’lik hızlı büyümesine paralel olarak, bu alandaki gelişmeler ilk kez üç bitişik salonda (6.1, 7.1b ve 7.1c) gerçekleştirilecek.