Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Jolly’den yeni turlar

Jolly Tur yönetimi, yılı değerlendirip 2018’e ilişkin hedeflerini açıklamak üzere basının karşısına çıktı. Basın toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Figen Erkan’ın yanı sıra tüm bölüm müdürleri katıldı.

Jolly Tur Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu, yeni geliştirdikleri turlar olduğunu hatırlatarak “Uzun yıllardır yeni lezzetler ve yeni şehirlerle geliştirdiğimiz gastronomi turlarını hali hazırda Antakya, Adana, Gaziantep, Mardin ve Urfa için düzenliyoruz. Bunlara ek olarak ‘Karadeniz Gastronomi Turları’ ve Türkiye’de bir ilk olarak ‘Göç Yemekleri Turları’ ile ‘Safran Çiçeği Festivali Turu’nu gerçekleştireceğiz” diye ekledi.

Yüzde 50 büyüyecek

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 2017’yi yüzde 45’lik büyümeyle kapatmaya hazırlandıklarını, 2018 için büyüme hedeflerinin ise yüzde 50 olarak belirlediklerini açıkladı. Son iki yılda Türk misafire ihtiyaç duyulduğu ortaya çıktığına dikkat çeken Vardar “Can simidi konumuna gelen iç pazarda fiyat artışları ancak yüzde 8-10 civarında gerçekleşecek. 2018 erken rezervasyon dönemini bugün başlatıyoruz. Bu kampanyada yerli turiste yüzde 50’ye varan indirimler sağlıyoruz. Misafirlerimize, en geç Ocak-Şubat ayına kadar planlarını yapmalarını öneriyoruz” dedi.

Vardar, 1 Ocak 2018 itibariyle uçak bileti, otel rezervasyonu, yurtiçi ve yurtdışı turlar olmak üzere pek çok işlemin Jolly Tur’un devreye girecek online platformu üzerinden yapılabileceğini söyledi. Bu yatırım için her biri kendi alanının en iyi uzmanlarından oluşan 50 kişilik ekibin dört yıl boyunca çalıştığını söyleyen Mete Vardar, “Bu yoğun çalışmanın ve yatırımın sonucunda Türkiye’ye ve Türkiye turizmine yeni ufuklar açacak bir teknoloji platformu kazandırdık’’ dedi. Yatırımlarının teknolojiyle sınırlı olmadığının altını çizen Mete Vardar, farklılaşan beklentiler doğrultusunda pek çok özel turu programa aldıklarını ifade ederek, Jolly Tur’un yeni döneminde çok daha eğlenceli ve aktif olacağını kaydetti.

400 Bini aşkın otel

Yeni teknoloji altyapılarının yurt dışında 400 binden fazla otelin sisteme dahil olacağını ve rezervasyonların yapılabileceği belirtiliyor. Dünyadan ve Türkiye’den butik oteller, şehir otelleri ve daha pek çok kategorideki otel bu sistem üzerinden kullanıcılara açılacağını ifade eden Mert Vardar ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Geliştirdiğimiz bu sistem dahilinde yeni bir uçak bileti sistemini de devreye aldık. Bütün ürünler dinamik paket mantığıyla satılabilecek. Seyahate dair tüm ürünler tek bir platformda toplanacak. Kullanıcı dostu arayüzlerle hem partner acentalarımız hem de jollytur.com’daki son kullanıcımız rahatlıkla ürünlere ulaşabilecek. Kullanılan bulut teknolojisi sayesinde platform Türkiye dışında da satış noktalarına açılabilecek.”