Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Kaplıca turizminin yeni adresi Diyarbakır Çermik!

Diyarbakır Çermik’de yer alan ve Termal Otel olarak misafirlerine hizmet veren Giran Park Termal Hotel’in Genel Müdürü Güngör Gürel, Diyarbakır’ın artık yanlış algılardan uzak bir hale gelmesi gerektiğinin altını çizerek, “Diyarbakır huzurun ve güvenin şehridir. Gelin bu kadim şehrin reklamını en iyi şekilde yapalım ve bütün algıları kıralım. Diyarbakır Doğunun Paris’idir” dedi.

Halil Öncü (Antalya)-TUYED üyesi Halil Öncü’ye değerlendirmelerde bulunan Güngör Gürel, Diyarbakır’ın turizm açısından çok zengin bir yer olduğuna dikkat çekerek “Diyarbakır ve halkını artık yanlış algılarla tanınması yerine yerli ve yabancı turistlerin buraya gelerek bire bir tanımasını ve misafirperverliğini gördükten sonra algılarının değişeceğine inanıyorum. Bu topraklarda yaşayan bizler bu kent için elimizi taşın altına koymamız boynumuzun borcudur. Kentte bulunan kamu kurumları, siyasi partiler ve diğer sivil toplum kurumlarına çağrım, Diyarbakır’ın huzurun ve güvenin şehri olduğudur. Gelin bu kadim şehrin reklamını en iyi şekilde yapalım ve bütün algıları kıralım” Diyarbakır Doğunun Paris’idir” dedi.

Bu yıl bölgemizde gerek otelciler gerekse diğer işletmeler için turizm yılı olacaktır!

Genel Müdürü olduğu Giran Park Termal Hotel’de doluluk oranlarının %85’leri bulduğuna dikkat çeken Gürel, “Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel varlıklarıyla görülmeye değer, yerli ve yabancı turistlerin gelip kenti görmesi bizim acımızdan çok önemlidir. Misafirlerimizin kent ile ilgili fikirleri bizim için çok önemli. Şu anda Genel Koordinatörü olduğum otelde doluluk oranı yüzde 85’i geçti. İran, Irak, Almanya ve ülkemizin çeşitli illerinde gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlıyoruz. İnanıyorum bu yıl, gerek otelciler gerekse diğer işletmeler için turizm yılı olacaktır. 2017 yılı bizler açısından iyi geçti. 2018 yılında gayretlerimizi ve hedeflerimizi artırmak zorundayız. Böyle bir açık hava müzesinin dünya çapında bilinmesi ve tanınması gayreti içinde olacağız. Turistlerin gelmesi sadece otellere değil dolaylı olarak kentteki kasaba, manava, tekstilciye ve esnafa da kazanç kapısıdır” dedi.

Kaplıca Turizminin yeni adresi Çermik!..

Güneydoğu’nun Termal Merkezi Çermik’de birbirinden güzel inşaa edilen kaplıca tesislerinin adeta insanı büyülediğine de dikkat çeken Gürel, Çermik’de bugün Avrupa standartlarında tesisler görmek mümkün olduğunu söyledi. Bunlardan birisinin de Gıran Park Termal Oteli olduğunu ifade eden Güngör Gürel, “Misafirlerin rahat bir tatil yapabilmeleri için gerekli tüm hazırlıklar yapılmış durumda. Otel bu yaz Avrupa’dan gelecek konukları ağırlamak için adeta gün sayıyor.  Giran Park Termal Otel 2 Suit 2 Family 1 Engelli odası olmak üzere toplam 82 odaya sahiptir. Otelimize İran, Irak, Almanya ve yerli turistleri ağırlıyoruz. Otelimizde birçok kurumsal firmanın da kongre ve banket yemeklerini yapmış bulunduk. . Otelimiz Bay, Bayan Spa bölümleri ayrı olmak üzere 2 termal havuz 2 tatlı su havuzu 21 kurnalı Türk hamamı 2 sauna 2 buhar odası 2 tuz odası ve 14 adet özel aile termal odalarına sahip. Kaplıca suyumuz 05.04.2005 yılında 1192 protokol numarasıyla sağlık bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı Çevre Sağlık araştırma müdürlüğü tarafından analiz edilmiştir. Analiz sonuçlarına göre kaplıca suyunun kimyasal ve bakteriyolojik insan sağlığına elverişli olduğu görülmüştür” diye konuştu.

Diyarbakır, bu yıl turizmde atağa geçecek!

Tarihte onlarca medeniyete ev sahipliği yapan, zengin kültürel dokusuyla ziyaretçilerini hayran bırakan Diyarbakır’ın bu yıl turizmde atağa geçtiğimi de dile getiren Güngör Gürel, kentin açık hava müzesi Sur ilçesinde çatışmalar nedeniyle zarar gören birçok tarihi yapının devletin aktardığı kaynakla eski haline kavuşturulmasının da meyvelerini vermeye başladığını söyledi.