Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Kemer’deki küçük oteller personel lojmanı oldu

Kemer’de Moral Beach Hotel ve Murat Hotel’in sahibi Nejdet Şeker yaptığı açıklamada, Kemer’de bir zamanlar en çok tercih edilen küçük ve butik otellerin bir kenara atılmış durumda olduğunu belirterek, birçok küçük otelin personel lojmanı haline geldiğini söyledi.

Halil Öncü (Kemer)- 2018 sezonu açtıklarını ve büyük umutlarla başladıklarını belirten Nejdet Şeker, düşük fiyatlar nedeniyle umut ettikleri sezonu yaşamadıklarını belirterek, “2018 sezonunu hayırlısı ile açtık. Sezona büyük umutlarla başladık. Şu anda umut ettiğimiz bir sezon geçirmiyoruz. Bölgemiz Kemer’de fiyatlar düşük, küçük ve butik otelcilerimiz adeta kan ağlıyor. İnşallah Ramazan’dan sonra güzel bir sezon olur. Otelimizi en çok Rusya, Ukrayna, Belarus ve Kazakistan’dan gelen yabancı turistler tercih ediyor. Özellikle okulların tatile girecek olması, Ramazan ayının da sona erecek olması ile birlikte Türk misafirlerimiz de yavaş yavaş Kemer’e ve otellerimize gelmeye başlayacaklar.  Bayram ile birlikte ciddi bir yoğunluk olmasını belliyoruz” dedi.

Personel sıkıntısı belimizi büküyor!

Küçük oteller olarak yaşadıkları sorunları da dile getiren Nejdet Şeker, “Bu arada bizim gibi küçük otellerin birtakım sorunları da var. Bu da pazarlama sıkıntısı ve düşük fiyat sıkıntısı. Personel konusunda da çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bu konularda çözüm bekliyoruz. Umarım çözülür. Ancak bu konularda çözüm bulamıyoruz. Kemer’de bir zamanlar en çok tercih edilen küçük ve butik oteller bir kenara atılış durumda ve adeta ölümü bekliyor. Fiyatı nasıl hak ettiği yere çıkarabiliriz bunun çözümü için yetkililerden yardım bekliyoruz. Çok ucuz rakamlara müşteri geliyor. Eskiden Kemer’de butik ve küçük otellerin kendine has Avrupalı ya da Türk müşterileri vardı. Şu anda bütün bu küçük oteller büyük otellerin personel lojmanı olmuş durumda. Kemer’de bu otellerin boşalması ve personel lojmanlı haline gelmesi Kemer içindeki esnafı da etkilemiş oldu. Kemer’de butik otellere gelen turistlerin Çarşıya çıkarlardı. Çarşıda bir aile ortamı vardı ve Kemer’de alışveriş yapıyorlardı ve çarşıda zamanlarını geçiriyorlardı. Şu anda büyük otellere gelen misafirlerimiz dışarıya çıkmıyor ve her şey dahil siteminden faydalanıyor ve Kemer esnafına bir fayda sağlamıyor. Biz direniyoruz ve butik otellerin eski hallerine dönmesini bekliyoruz” dedi.

Misafirlerimize göre Kemer’in eşi benzeri yok!

Kemer’in çok özel bir destinasyon olduğunu da dile getiren Nejdet Şeker, “ Kemer sadece deniz, dağ olarak düşünülmesin. Kemerimiz doğal olarak çok güzel bir yer. Ormanı ile denizi ile mükemmel bir tatil beldesi. Burada görülmesi gereken çok yer var. Tüm tatil severlerin bunu değerlendirip Kemer’e gelmelerini ve görmelerini tavsiye ediyoruz. Dünyanın birçok yerini gezen misafirlerimize sorduğumuzda bize Kemer’in eşi benzeri olmayan bir yer olduğunu söylüyorlar” diye konuştu.