Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Kinesis İnşaat Asmalımescit ve Lizbon’a otel açıyor

Alaçatı’daki Alâ Otel ve The City Suites’in sahibi mimar Orhan Bayrak, üçüncü otelini İstanbul Asmalımescit’te, dördüncü otelini ise Lizbon’dan hizmete açmak için kolları sıvadı.

Haftalık Para Dergisi’nden Ersan Çıplak’ın haberine göre, Mimar Orhan Bayrak 2019’da faaliyete geçirmeyi planladığı Asmalımescit’teki otel için toplam 11 milyon dolar yatırım yapılıyor. Yurtdışında da otel açmayı planlayan Bayrak’ın,  Portekiz ve İrlanda’da incelemeler yapıyor. Bu kapsamda Lizbon’da metruk bir bina bulunmuş. Bu binayı otele dönüştürmek için görüşmeler halen devam ediyor. Bu otelin hizmete girmesiyle Bayrak’ın, Lizbon’da otel açacak ilk Türk girişimci olacağı belirtiliyor.

İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu girişimci mimar Orhan Bayrak’ın Asmalımescit’te açılacak yeni otelin kaba inşaatı ise bitmiş. Yeni otel bölgenin tarihi dokusuna eşlik edecek, oranın kültürüne katkıda bulunacak özelliklere sahip olacak. Otel şehrin eğlence merkezinde olacağı İçin firma konseptini de bu çizgide oluşturmayı planlıyor. Jurnal sokakta açılacak yeni otel hakkında şu anda ayrıntılar üzerinde çalışılıyor. Tüm bunların yanı sıra şirketin diğer inşaat yatırımlarının da devam ettiği ve Ümraniye plazalar bölgesinde satın aldığı arsa üzerinde de farklı bir proje üzerinde çalıştığı ileri sürülüyor.