Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Marriott, Asya Pasifik’te bin otel açacak

Güney Asya’da gerçekleştirilen 15. Otel Yatırım Konferansı’na katılan Marriott International yönetimi, 2020 vizyonunu belirlediklerini ve önümüzdeki yıllarda Asya Pasifik bölgesinde bin yeni otel açacaklarını açıkladı.

Marriott International yönetimi Asya Pasifik bölgesi için 2020 yılı sonuna kadar agresif bir büyüme planı yaptı. Hedeflerine 2020’ye kadar bölgede bin yeni oteli hizmete açmayı koyan şirket yönetimi, sadece bu yılın sonuna kadar Avustralya, Hong Kong, Filipinler, Nepal ve Hindistan’da çeşitli markalarıyla 100’e yakın yeni otel veya mevcut oda kapasitelerine 20 bin oda daha eklemeyi planlıyor. Günümüzde Marriott International, sahip olduğu 30 küresel marka ile Asya Pasifik’in 23 ülke ve bölgede 710’u aşkın tesisle hizmet veriyor.

Marriott International yönetimi, Asya Pafisik’teki büyümelerinde Çin ve Hindistan’ın lokomotif görevi üstleneceğini söylüyor. Nitekim 2020 yeni otel vizyonlarında açılacak bin otelin 300’nün Çin’de hizmete gireceği belirtiliyor. Şirket yönetimi, bu yılın sonuna kadar Çin anakarasında; Marriott International’ın ilk JW Marriott Marquis Otelini, 515 odalı JW Marriott Marquis Oteli Shanghai Pudong’u, Fujian bölgesindeki ilk Renaissance Hoteli ve Rönesans Xiamen Resort & Spa’yı hizmete açacak. Çin anakarasının dışında ise Wanchai bölgesinde de St. Regis markasını hizmete açacak.