Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Moskova turizmcileri umutlandırdı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, MITT Moskova Turizm Fuarı’nın iyi geçtiğini belirterek mayıs ayından itibaren Rusya’da gelecek turist sayısında artış beklediklerini söyledi.

MATSO tanıtım grubu, bu yıl 24’üncü kez kapılarını açan MITT Moskova 2017 Turizm Fuarı’na katıldı. Fuar boyunca stantta görevli MATSO personeli tarafından Manavgat/Side destinasyonu hakkında bilgiler verildi. MATSO’nun Manavgat-Side standı fuar boyunca açık kaldı. MATSO’nun standını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ziyaret ederek Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş ile görüştü. Hüseyin Güneş, fuarın bölge turizmi adına çok verimli geçtiğini belirterek Rusya’dan gelecek turist sayısında artış beklediklerini söyledi.

MATSO standının yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Güneş, “Manavgat-Side destinasyonunu güzel şekilde tanıttık. İlgi umutlarımızı yeşertti. Rusya pazarında bu yılın erken rezervasyonlarının 2015 yılının erken rezervasyonlarını geçtiğine dair bilgiler alıyoruz. Mayıs ayından itibaren bölgemize çok fazla Rus turist gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.