Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Nazire Dedeman vefat etti

Dedeman Holding ortaklarından iş kadını ve aynı zamanda Umut Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nazire Dedeman Çağatay’ı kaybettik. TUYED yönetimi olarak, Dedeman Ailesi’nin acısını paylaşıp, merhumeye Allah’tan rahmet diliyoruz.

70 yaşında kaybettiğimiz Dedeman, bireysel silahlanmaya karşı yaptığı çalışmalarla tanınıyordu. Dedeman’ın dün Acıbadem Hastanesi’nde geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrası fenalaştığı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtiliyor. UMUT Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada ünlü iş insanı Dedeman’ın cenazesi için ilk olarak yarın (çarşamba günü) İstanbul Tarabya Ferahevler Dedeman Camii’nde öğle namazı kılınacağı, ardından perşembe günü Ankara Cebeci Asri mezarlığında aile kabristanında toprağa verileceği bilgisine yer verildi.

Nazire Dedeman Çağatay Kimdir?

Kayserili bir ailenin ortanca ve tek kız çocuğu olarak 1949 yılında Ankara’da doğan Nazire Dedeman Çağatay, TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. Babası Mehmet Kemal Dedeman’ın kurduğu Dedeman Holding topluluğunun yönetiminde çeşitli görevler üstlendi. 2014 yılına kadar Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürüttü. 2014 yılında bu görevinden ayrılarak 3DE3 Gayrimenkul Turizm ve Yönetim A.Ş.’yi kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyordu. 28 Eylül 1993 yılında elim bir olay sonrası oğlu Umut’u kaybetmesinden sonra büyük bir acı yaşayan Nazire Dedeman Çağatay, oğlunun anısını yaşatmak ve başkalarının da “bireysel silahlarla işlenen” acıları yaşamaması için Umut Onurlu Önderler Yetiştirme Vakfı’nı (UMUT) kurdu.