Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Otelcileri dijitalde cesaretlendirecek buluşma

Otel arama motoru Neredekal.com önderliğinde, BOYTAV’ın desteği ile 04 Haziran Pazartesi günü, Bodrum Grand Yazıcı Boutique Hotel’de saat 13:00-17:00 arasında, “Turizmde Dijital Dönüşüm” konulu ve Bodrum’daki küçük-butik ve büyük otellerin katılacağı, internetten yararlanarak otellerin işlerini geliştirmeleri ve kazançlarını arttırmalarına yönelik ücretsiz bir eğitim semineri organize edilecek.

Turizmde talihsizliklerle geçen 2016 ve 2017 yıllarına nazaran, 2018 yılında ciddi bir hareketlenme yaşanıyor. Düzenlenecek eğitim seminerinin, artan turizm potansiyeli beraberinde dijitali daha iyi kullanarak, Bodrum’daki küçük-butik ve büyük otellerin dijital mecralar sayesinde daha fazla ön plana çıkabilmeleri, yenilikçi çalışmalar ile mevcut rezervasyonlarını nasıl daha fazla arttırabilecekleri konusunda yol gösterici rehber olması amaçlanıyor. Katılımcılardan bu seminer için ücret talep edilmeyecek. Otellerin direkt rezervasyon alabilmeleri için Meta-Search sitelerini kullanmaları, kanal yönetim sistemlerinin otel yönetimlerine katkısı, Bodrumlu otelcilerin günümüz şartlarında dijitali kullanma şekilleri, Bodrum’un marka konumlandırmasına uygun olacak biçimde otelcilerin yapması gerekenler ve dijital mecralar bazında müşteri memnuniyeti ile sadakatin yaratılması konuları konuşulacak.

Konuşma yapacak kişiler arasında; turizmde faaliyet gösteren kurumsal markaların Genel Müdür seviyesindeki yöneticileri, BOYTAV ve Bodrum Cup’ın değerli yönetim kurulu üyeleri ve programa renk katacak yeni nesil yaşam uzmanı / teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu da yer alacak. Konaklama sektörü için değer yaratacak bu etkinliğin, yakın bir gelecekte Marmaris, Fethiye, Kaş, Ayvalık ve İstanbul otelleri için de düzenlenmesi planlanıyor.

Program içeriği, panel ve konuşmacılar :

Direkt Rezervasyon için Meta-Search Kullanımı

Özkan Hacıoğlu / Neredekal.com / Genel Müdür

Kanal Yöneticilerinin Otel Yönetimine Katkısı

Rıza Kaynak / HotelRunner / İş Ortağı Direktörü

Panel: Bodrumlu Otelcilerin Online Mecraları Verimli Kullanma Yöntemleri

Moderatör: Çağdaş Polat / Neredekal.com / Pazarlama Müdürü

Ömer Dengiz / Magnific Otel / İşletme Sahibi

İbrahim Molla / Jasmin Elite Residence / İşletme Müdürü
Yiğit Girgin / Bodrium Hotel & You Spa / Genel Müdür

Panel: Bodrum’un Doğru Konumlanması için Otelcilerin Üzerine Düşenler

Moderatör: Özkan Hacıoğlu / Neredekal.com / Genel Müdür

Ahmet Salih Biçer / BOYTAV / Yönetim Kurulu Üyesi

Süleyman Uysal / Bodrum Cup / Organizasyon Komitesi Başkanı

Müşteri Memnuniyeti Sağlamak

Mehmet Serdar Kuzuloğlu / Yeni Nesil Yaşam Uzmanı