Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Radisson’dan İstanbul’a 2 yeni otel

Hisseleri İsveç’te işlem gören ve Radisson Hotel Group’a bağlı olan Radisson Hospitality AB, Radisson Blu Hotel, Vadistanbul için imzaların atıldığını duyurdu. Otelin açılmasıyla grup Türkiye’deki portföyünü halen inşaat halinde ve faaliyette olmak üzere toplam 23 otel ve 4,400 odaya yükseltecek.

Grubun Türkiye’deki en yeni Radisson Blu Hotel tesisi, İstanbul’un iş ve yaşam merkezi Vadistanbul’da 2018’in sonunda 195 odalı olarak hizmete girecek. The Radisson Hotel Group Başkan Yardımcısı ve Geliştirmeden Sorumlu Üst Yöneticisi Elie Younes, yaptığı açıklamada, “Radisson Blu, İstanbul’daki lüks oteller arasında üst segmentin en büyük markası olmaya devam ediyor. Yeni açılan otelimizin, markanın şehirdeki lider pozisyonunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Artaş İnşaat, Eba İnşaat ve Evyap’ın ortak yatırımlarıyla hayata geçecek olan ve İstanbul’un en prestijli yaşam ve iş merkezlerinden birinde yer alan Vadistanbul projesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Park Inn by Radisson, İstanbul Odayeri’nde hizmette

Park Inn by Radisson’un Istanbul Odayeri’nde hizmete giren tesisiyle Radisson’un Türkiye’deki otel sayısını 20’ye çıkarırken, oda sayısını da 3.500’e yükseltmiş oldu. Radisson Hotel Group’un Ortadoğu, Türkiye ve Afrika bölgelerinin kıdemli Başkan Yardımcısı, Tim Cordon “Istanbul’da 12.otelimizi, tüm Türkiye genelinde de 20.otelimizi açıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Yeni açılışımız ile birlikte bölgenin en büyük uluslararası otel grubu konumuna gelmiş bulunuyoruz. Avrupa’nın en büyük lüks otel grubu olan Radisson Blu’nun yanında yer alan Park Inn by Radisson’un büyümesinden gurur duyuyoruz. Yeni otelimiz, bu yıl içerisinde faliyete geçecek olan ve her yıl 200 milyon yolcuyu ağırlayacak olan İstanbul’un yeni havaalanına yakınlığı ile dikkat çekmekte” dedi.

Park Inn by Radisson, Istanbul’un Avrupa yakasının gelişmekte olan bir semti olan Odayeri’nde 97 odası olarak tasarlandı. Otel, yeni Uluslararası havaalanına sadece 10 dakika uzaklıktayken, Atatürk Uluslararası havalimanına da sadece 1 saatlik mesafede bulunuyor. Yeşilliklerle dolu bir alanda bulunan otel, modern rezidans alanlarına, İstanbul Golf Club ve Kemer Country Binicilik ve Spor kulübüne yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Doğa severlerin keyifle deneyimleyeceği otel, ayrıca Forestanbul doğa macera parkına ve Ayvad Bendi Milli parkına da kolayca ulaşılabilir mesafede.