Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Ramada Kazdağları Oteli yeşil anahtar aldı

Sezonluk açık havuz ve özel plaj alanı imkanına sahip Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Otel, çevreye gösterdiği tüm önem ve hassasiyet sayesinde Yeşil Anahtar sahibi oldu.

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen, globalleşen dünyada nüfusun hızla artması ve bireylerin tüketim alışkanlıklarının değişmesi doğal kaynaklarımızı gün geçtikçe azaltığına dikkat çekiyor.

Bundan dolayı işletmelerin malzeme tüketimlerini azaltıp, mevcut atıklarını nitelikli bir şekilde geri dönüştürerek doğal kaynakların verimli kullanılmayı amaçlamaları gerektiğini vurgulayan Öngen şunları söylüyor: “ Aynı zamanda işletmeler faaliyet içerisindeyken çevreye karşı olumsuz etkilerini en aza indirgemeyi ve doğal kaynakları en verimli şekilde kullanarak sürdürülebilirliği de amaçlaması gerekmektedir. İşletmelerin çevreye zararlı maddelerin tüketimini ve atık miktarının azaltılmasını sağlayarak, kapsayıcı bir yaklaşım ile çevreyi korumak aynı zamanda çevre bilincinin geliştirilmesi ve bu bilince sahip kitle tarafından tercih edilmesi sağlanmalıdır. Ramada Kazdağları oteli de bu bağlamda çevreye gösterdiği tüm önem ve hassasiyet sayesinde Yeşil Anahtar sahibi oldu.”

Ayvalık’a 36 km uzaklıkta

Toplam Oda Sayısı : 121  olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Otel, Ege Bölgesi’ndeki Güre’de, deniz manzaralı bir tesis olarak hizmet veriyor. Konuklar barda içkilerin tadını çıkarabilir. Tesis bünyesindeki özel otopark ücretsizdir. Konuklar çevrede binicilik, bisiklet gezileri ve balık tutma gibi birçok aktivitenin keyfini çıkarabilir. Otelde bisiklet kiralama hizmeti de verilmektedir. Ege Denizi 2 km, Çanakkale-İzmir Ekspres Yolu ise 1,5 km mesafededir. Balıkesir Koca Seyit (Edremit Körfez) Havalimanı tesise 12 km uzaklıktadır.