Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Rixos, Doğu Anadolu Festivali yapacak

Sungate-Air-2Rixos Premium Belek, geçtiğimiz yıl başlattğı Kültür ve Gastronomi Festivalleri’ni bu yıl da devam ediyor. Yaz boyunca 7 bölgenin kültür ve mutfağının tanıtılacağı etkinlik kapsamında 23 Haziran Cumartesi II. Güneydoğu ve Doğu Anadolu Festivali düzenleniyor.

Türkiye’nin belirli bölgelerine has kültürel özelliklerin Akdeniz’e taşınarak tanıtıldığı Rixos Premium Belek’te gerçekleşen kültür festivalleri devam ediyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun kendine has etnik yemeklerine, halk oyunlarına, el sanatlarına ev sahipliği yapacak olan festival 23 Haziran Cumartesi günü sabahı yöresel kahvaltı ile başlayacak.

Yöresel yemekler, sıra geceleri Akdeniz’e taşınıyor

Rixos Premium Belek, II. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Festivali gün boyu yöresel el sanatları ve resim sergilerine ev sahipliği yaparken, öğle ve akşam yemeğinde konuklarını Doğu ve Güneydoğu bölgesine has yöresel yemekler ile ağırlayacak. Akşam yemeği ve mırra sunumunun ardından sıra gecesi, Gaziantep kına gecesi ve davul zurna eşliğinde halk oyunları Akdenizlilere keyifli bir akşam yaşatacak.