Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Shangri–La Bosphorus 5’nci yılını kutluyor

Lüks otel zinciri Shangri – La, Avrupa’daki 2’nci rotası olarak belirlediği İstanbul’da, 250 milyon dolarlık (arsa hariç) dev bir yatırıma imza atarak 2013 yılında Shangri-La Bosphorus, İstanbul’un kapılarını açtı. Türkiye’nin ilk Uzakdoğu oteli olma özelliği ile de Türk turizmine yeni bir soluk getiren Shangri-La Bosphorus, İstanbul, tam 5 yıldır, ağırladığı hem yerli, hem de yabancı turistle 2013’ten günümüze sektöre önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Beşiktaş’taki tarihi tütün deposunun orijinaline sadık kalarak, özel bir restorasyonla mimarisini oluşturan Shangri-La Bosphorus, İstanbul, dünyanın en büyük lüks otel zinciri olarak tanınan ve turizm dünyasında önemli bir yeri olan Shangri – La’nın DNA’sındaki Uzakdoğu kültürünü, çok özel bir çalışma çerçevesinde Türk topraklarının zenginlikleri ve misafirperverliği ile harmanlıyor. Tüm dünyadaki Shagri – La zincirine bağlı olan otellerde sunulan lüks ve konfor anlayışını birebir Türkiye’de de sunan Shangri-La Bosphorus, İstanbul bu yaklaşımı ile dünya çapında turistlerin Türkiye’yi ziyaret etmesinde önemli bir rol oynuyor.

Sektörün önde gelenlerinden, alanında uzman 250’den fazla personel ve yetkiliden oluşan Shangri-La Bosphorus, İstanbul kadrosu, ağırlıklı olarak Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen misafir profiline sahip olup 2019 yılı için de Uzakdoğu’dan artan sayıda ağırlamalar yapmaya hazırlanıyor.

169 odası var

42 m² ile 60 m² arasında değişen, 169 deluxe odası, 80 m²’den başlayan 17 süit odası bulunan Shangri-La Bosphorus, İstanbul, toplamda 186 odasıyla misafirlerine şehrin tam kalbinde, ayrıcalıklı bir konaklama keyfi yaşatıyor. Shangri-La Bosphorus, İstanbul, sadece bir otel olmakla kalmıyor, IST TOO, Le Bar, Shang Palace, Lobby Lounge ile İstanbul’a yepyeni lezzetler yaşatırken, CHI, The Spa ve Health Club ile de hem misafirlerinin, hem de şehirdekilerin sağlıklı yaşamalarına katkı sağlıyor. İstenilen oranda büyütülüp, küçültülebilen, toplamda 850m²’lik etkinlik salonuyla da dünya çapında ve Türkiye’nin önde gelen düğünlerine, organizasyonlarına ev sahipliği yapan Shangri-La Bosphorus, İstanbul, kurumsal ve şahsi kullanılabilen 8 adet toplantı odasıyla da sektörün önde gelenlerini ağırlıyor.

Shangri-La Hotels and Resorts olarak Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Endonezya, Fiji, Filipinler, Fransa, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Kanada, Malezya, Maldivler, Oman, Singapur, Tayvan, Tayland ve Umman Sultanlığı’nda, Shangri-La, Kerry ve Traders markaları altında toplam 102 oteli ile 22’den fazla ülkede ve 76 destinasyonda, 40 binden fazla yatak kapasitesi ile hizmet veren, dünyanın en lüks zincir otel grubuna bağlı olan Shangri-La Bosphorus, İstanbul, turizm dünyasına kazandırdığı ilkleri ve sahip olduğu önemli pozisyonla Türkiye’deki varoluşunun 5’nci yılını kutluyor.