Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

TE Bülten başvuru kaynağı olacak

Hızla büyüyerek dünya ekonomisine yön veren ilk beş sektör arasında bulunan turizm, yarattığı 1.7 trilyon dolarlık iş hacmiyle artık ‘Turizm Endüstrisi’ adıyla anılıyor. Sektördeki gelişmelerin yanı sıra, tatil olgusunun temel bir ihtiyaç haline gelmesi, turizm yazarlığını ortaya çıkardı.

Turizm Yazarları Derneği (TUYED) olarak, kurulduğumuz 1996 yılından bu yana ihtiyaç haline gelen turizm gazeteciliği ve yayıncılığının örgütlenerek geliştirilmesi için çeşitli çalışmalar yaptık. Mevcut çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek her ay özgün araştırma ve haberlerle karşınıza çıkacağımız Turizm Endüstrisi Bülteni’ni (TE Bülten) hazırladık.

TE Bülten’i alanının öncü şirketlerinden AjansPress, Global Blue ve Nielsen ile işbirliği halinde yayına hazırlıyoruz. İşbirliğini ‘ölçülemeyen sektör yönetilemez’ mantığından hareketle başlattık. TE Bülten’in sektörün çapı ve öneminin doğru anlaşılmasına ciddi katkı yapacağına inanıyoruz. Bu inançla  önümüzdeki dönemde yeni işbirlikleri ve araştırmalara da imza atacağız.

Sektörün önemli referans kaynağı haline gelecek olan TE Bülten’in gelişmesine katkı sunacak her türlü öneriye açığız. Bu yüzden tüm paydaşların katkı ve önerilerini bekliyoruz.

Yeni sayımızda buluşmak üzere…

TE Bülteni okumak için lütfen tıklayınız