Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Tekirdağ’ın mavi bayraklı plajları tatilcileri bekliyor

“Marmara’nın incisi” Tekirdağ, eşsiz doğası ve mavi bayraklı plajlarıyla bayram tatilinde de yerli ve yabancı konuklarını bekliyor. Doğası, tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra ekstrem sporlardan hoşlananlar için yamaç paraşütü, kamp ve karavan turizmini tercih edenler için de uygun alanları bulunan Tekirdağ, tatilcilerin gözce mekanı olmaya devam ediyor.

Bayram tatili dolayısıyla iç turizmde yaşanan hareketlilik Tekirdağ’ı da olumlu etkiledi. Turizmciler, tatilcilerin özellikle mavi bayraklı Şarköy, Altınova ve Mürefte plajlarında huzurlu zaman geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı. Bölgenin doğal güzelliklerini uzak diyarlardan görmek isteyenler için de deniz yolu, demiryolu, havayolu seçenekleri bulunan Tekirdağ, güzelliklerini konuklarına sunmak için hazır. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 günlük bayram tatilinde Tekirdağ’ın tatil için tercih edilecek şehirler arasında yer aldığını söyledi. Albayrak, özellikle yaz aylarında hafta sonları İstanbul’un büyük kesimini misafir ettiklerini, kentin hem Marmara hem de Karadeniz’e komşu olduğunu ifade ederek, “Tekirdağ, büyükşehir olmasıyla beraber turizm sektörüne yatırımlar artırıldı. Özellikle 2 olan mavi bayraklı plaj sayısı, 6’ya çıktı. Seneye bunları 10’a çıkartmaya hedefliyoruz. Büyük bir altyapı hamlesi yaparak Tekirdağ ve ilçelerde çevreye zarar verecek hiçbir atık bırakılmamıştır. Denize verilen atık sular artık biyolojik arıtmalardan geçerek temiz şu haline geliyor. Denizlerimiz çok temiz” dedi.

Marmaraereğlisi, Süleymanpaşa, Şarköy sahilleri ve Uçmakdere’nin tarihi evleriyle, eşsiz doğaya sahip olduklarını belirten  Albayrak  “Türkiye’nin her yerinden turistleri ve özellikle İstanbullu tatilcileri bekliyoruz” diye ekledi.

Trakya Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Orhan Çebi de uzun bayram tatiliyle turizm sektöründe hareketlilik yaşandığını söyledi. Çebi, özelikle yakın illerden çok sayıda tatilcinin Tekirdağ’ı tercih edeceğini ifade ederek, “Tatil hem iç turizmde ciddi bir hareket sağlayacak hem de yurt dışı organizasyonlar açısından etkili olacak. Tekirdağ da bu tatil sürecinde misafirlerini bekliyor. Talepler gelmeye başladı. Turizm işletmelerimizde bu taleplerden memnun. Özellikle doğa turizmine yoğun talep yaşanmaya başlandı” diye konuştu.