Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

TKB’den Mudanya’ya çifte ödül

Tarihi Kentler Birliği (TKB), Taş Mektep Restorasyon Projesi ve Girit Mahallesi Cephe Sağlıklaştırma Projesi’nden dolayı Mudanya’yı çifte ödüle layık gördü. . Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz UNESCO yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından bu yıl 16’sı düzenlenen “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yanşması”nda 69 belediyeden 143 proje değerlendirilirken, Mudanya Belediyesi iki projeyle katıldığı yarışmadan çifte ödülle döndü. Başkan Yardımcıları Akın Poroy, Sevinç Şenşekerci, Hakan Karademir, Erkan Altıntaş, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve muhtarlarla birlikte, geniş bir katılımla Antalya’ya çıkarma yapan Başkan Hayri Türkyılmaz, ödülü tüm Mudanyalılara armağan etti.

Bu ödül ve devamında gelecek olan ödüllerle birlikte Mudanya’nın değerlerini gün yüzüne çıkarmak, gelecek kuşaklara aktarmak gibi önemli bir görevi yerine getireceklerinin altını çizen Başkan Türkyılmaz, “Kazandığımız bu ödülden dolayı çok mutluyuz. Bana göre dünyanın en güzel yeri Mudanya… Hafta sonu bir buçuk milyona ulaşan nüfusuyla birlikte Büyükşehir nüfusunun dörtte üçünü karşılayan, hafta sonu Büyükşehir Belediyesi, hafta içi ilçe belediyesi olan özellikli bir kent. Bu mutluluk tarif edilmez, bu ödül öncelikle belediyemizdeki 565 çalışanımızla birlikte bütün Mudanyalılann ödülüdür” diye konuştu.

Mudanya’nın geleceğinin doğru bir planlamayla birlikte turizmden geçtiğine vurgu yapan Türkyılmaz, UNESCO yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi. Turizm potansiyelinin hayata geçirilmesi amaçlı Turizm Master Plan çalışmasını başlattıklarını belirten Türkyılmaz, bu çalışmanın uygulanması için sabırsızlandığını da dile getirdi. (Hürriyet)