Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Touristica’dan Roma turları…

Turizm sektöründe 19 yıldır hizmet veren Touristica Seyahat Acentası,  her hafta, Perşembe-Pazar günleri arasında, 399 Euro’dan başlayan fiyatları ile yedi tepeli Roma’yı keşfetme imkânı sunuyor.
Türkçe rehberler eşliğinde, Pegasus Hava Yolları ile gerçekleşeceği belirtilen Roma turlarında fiyatlar 399 Euro’dan başlıyor. Touristica Seyahat Acentası’nın İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı) dışında; Ankara, Adana, İzmir, Antalya, Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Samsun, Lefkoşe gibi diğer şehirlerden de Roma turuna katılacak olan misafirlerine, Pegasus Hava Yolları ile kolay bağlantı imkânı sağladığı belirtiliyor.  Ayrıca, kredi kartlarına 4 ay öteleme ve 12 ay taksit imkânı da sunulduğu kaydediliyor.

Yedi tepeli Roma’nın ritmi
Tüm Avrupa’nın; “Dünyanın Başkenti” olarak benimsediği Roma’nın adı tersten okununca Amor oluyor. Bu da İtalyanca ’da “Aşk” anlamına geliyor. Her yaştan insanın ziyaret ettiği aşk ve romantizmin şehri Roma’dan, Fontana di Trevi’de (Aşk Çeşmesi) bir dilek tutup çeşmeye bozuk para atmadan dönmek olmaz! Gitmişken, çeşmeden yukarıya doğru çıkıp, farklı ülkelerden gelen turistlerin buluşma ve dinlenme noktası olan ünlü “İspanyol Merdivenleri” ne ulaşın. Gece gündüz akın akın insanların toplandığı, enstrümanlar çalıp şarkılar söylediği, belirli günlerde gösteriler ve küçük konserlerin düzenlendiği İspanyol Merdivenlerindeki etkinliklere de katılmayı ihmal etmeyin.
Sistina Şapeli’ni ziyaret ederek başlayacağınız Vatikan’da; Rönesans, Barok, Etrüsk, Roma, Mısır tarzı eserlerin yanı sıra, Michelangelo, Caravaggio, Rafaello gibi ünlü ressamların eserlerini de görmeden dönmeyin.