Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Travel Turkey İzmir 6 Aralık’ta başlıyor

Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi, 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında kapılarını 12’nci kez açacak.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB tarafından düzenlenecek olan fuar tüm dünyadan sektör temsilcilerini bir araya getirirken, konaklama tesislerine de sektörden profesyonellerle buluşma imkânı verecek.

ttitech Stage by HotelRunner Theater adıyla Travel Turkey İzmir’de ttitech Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü içerisinde kurulacak dev sahnede, 2018 pazar sonuçları, 2019 turizm trendleri ve en son teknolojik gelişmelerin yanı sıra, ‘Dijital dönüşüm ve pazarlama’, ‘Online seyahat acenteleri ve farklı pazarlara açılmak’, ‘Meta-arama platformları ve direkt satış kanalları’, ‘Havayollarında dijitalleşme’, ‘Akıllı şehirler’, ‘Sağlık turizmi’, ‘İçerik, sosyal medya ve itibar yönetimi’, ‘Otel, acente ve kanal yönetimi’, ‘Entegre ön büro ve çağrı merkezi uygulamaları’, ‘Online ödeme sistemleri’, ‘Turizmde yapay zekâ, 3D ve hologram teknolojileri’ ve ‘Gelir yönetimi ile kârlılığı artırmak’ gibi konular ele alınacak.

Hedef, turizm gelirlerini artırmak
Türk Hava Yolları (THY) desteğiyle her yıl devam eden alım heyeti programı bu yıl da fuarda dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentelerini katılımcı firmalarla buluşturacak. İki gün sürecek alım heyeti kapsamında fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları kurması ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atması hedefleniyor.
Fuarın yapılacağı alandaki ‘B Holü’ ilk iki gün sadece profesyonel ziyaretçiye açık olacak. ‘A Holü’ ise üç gün boyunca hem sektör profesyonellerine hem de halka açık olup tüm bölgelerden Kalkınma Ajansları, valilikler, belediyeler, beldeler ile park ve kent ekipmanlarından oluşacak. Burada yer alan bölgeler turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtma fırsatı yakalayacak. Ayrıca bu yıl A Holü’nde fuarla eşzamanlı Gastronomi Turizmi Kongresi de dördüncü kez düzenlenecek.

Açılış konuşmalarını TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve eski Sağlık ve Turizm Bakanı ve HotelRunner Danışma Kurulu üyesi Bülent Akarcalı’nın yapacakları etkinlikte yerli ve yabancı birçok profesyonel konuşma yapacak. Hürriyet yazar ve gezginlerinin katılacağı ‘Seyahat Tercihlerimiz Nasıl Şekilleniyor’ konulu panel 7 Aralık Cuma günü saat 14.30 ile 15.30 arasında gerçekleşecek.