Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Tur Andiamo satılıyor mu?

Kendine özgü yazıları ve ilginç çıkışlarıyla öne çıkan 34 yıllık turizmci Cem Polatoğlu, sahibi olduğu Baracuda Tour’un haksız yere kapatılmasının ardından Tur Andiamo’yu kurarak yoluna devam etti. Geçenlerde kaleme aldığı bir yazıda çok sıkıldığını ve sahibi olduğu seyahat çantalarının her birini 40 bin Euro’ya satışa çıkardığını duyurmuştu.

Haftalık Para Dergisi’nden üyemiz Özlem Kapar Bayburs’un kulis haberine göre, Polatoğlu’nun Tur Andiamo’suna Japon ortağı da olan bir dönem Japonya pazarının lideri konumundaki eski bir turizmci talipmiş. Kulağımıza gelen bilgilere göre, son günlerde taraflar arasında görüşme trafiği hızlanmış. Görüşmelerin olumlu sonuçlanıp el sıkışıldığına dair açıklamanı da yakında açıklanacağı konuşuluyor.

Kulis haberde şu görüşlere yer veriliyor: “Polatoğlu’nu yakından tanıyanlar onun ne kadar “sıkıldım” dese de turizmden kopamayacağını ileri sürüyor. Hatta Tur Andiamo’nun satışını gerçekleştirdikten sonra Baracuda Tour’u elinde tutacağı ve ilk göz ağrısı şirketini yeniden canlandıracağı konuşuluyor. Polatoğlu’nun Baracuda Tour’un belgesi 2012 yılında haksız yere iptal edilmişti. Polatoğlu, bu haksızlığın düzeltilmesi için 4 yıl mücadele ettikten sonra hukuk mücadelesini kazanıp belgesini geri aldı. Bu bilgilerden yola çıkan turizmciler, ‘Cem bu saatten sonra turizmden kopmaz. Yola Baracuda Tour’la devam edecek’ diyor.”