Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Turizmciler İran Pazarı’ndan umutlu

iran28 Haziran – 01 Temmuz tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen turizm fuarına katılan Türk Turizmciler, 2013 Nevruz’unda 100 bin İranlı bekliyor.

Halil ÖNCÜ-ANTALYA

İran Turizm fuarı, 28 Haziran – 01 Temmuz tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da 530 acente temsilcisinin katılımı ile fuar ve kongre merkezinde yapıldı. Fuara Antalya merkezli Neva Travel’in şirket sahibi Refail Ekberov, Alanya Klas Otelleri Satış Pazarlama Koordinatörü Hüsamettin Yıldız ile yine Alanya’da bulunan Eftalia Hotels’in Satış Pazarlama Müdürü Gül Bilgin de katıldı.

İran pazarı canlanacak

Fuar dönüşü açıklamalarda bulunan İran pazarındaki en büyük kapasiteye sahip tur operatörü olma yolunda hızla ilerleyen ve Antalya merkezli Neva Travel’in sahibi Refail Ekberov yaptığı açıklamada ‘’Antalya da faaliyet gösteren A Gurubu Acentemiz ile başta Rusya olmak üzere bir çok ülkeden gelen misafirlerimize Incoming hizmeti vermekteyiz. 2 yıldan bu yana ise İran’da bir yatırıma giderek Neva Aysan adı ile tur operatörlüğü faaliyetine başladık. 2013 yılı için hedefimiz 100.000 İranlıya Türkiye de tatil yaptırmak’’ dedi. Ekberov , 2013 Nisan ayı Nevruz Dönemi ile başlayacak sezonda, özellikle Alanya gibi destinasyonlara talebin artacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Alanya Klas Otelleri Satış Pazarlama Koordinatörü Hüsamettin Yıldız ise “İran Turizm Fuarı’nda İranlıların Türkiye’ye olan yoğun ilgisi bizi çok mutlu etti. 2012 yılının bundan sonraki bölümleri ve 2013 yılı için beklentilerimiz hayli yüksek” dedi.