Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Turizmdays yayın hayatına başladı

Başında TUYED üyesi 40 yıllık deneyimli gazeteci Emin Demir’in bulunduğu www.turizmdays.com adlı haber sitesi yayın hayatına başladı. Yeni portaldaki haberler tıkladığında ziyaretçinin karşısına A+ ve A- gibi işaretler çıkıyor. Bu işaretlerle haber yazıları büyütüp küçültülebiliyorken, göz işaretine basıldığında ise yakını görmekte zorlananlar için yazı şekli biraz daha değişiyor. Yeni sitede ayrıca dileyenler haberi sesli olarak dinleyebiliyor.
TUYED yönetimi olarak üyemizi kutluyor ve yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Emin Demir Kimdir?
Üyemiz Emin Demir, kendisini www.turizmdays.com sitesinde anlatmış. Biz de sözü uzatmadan kendisine bırakıyoruz:
“40 yıldır gazeteciliğin, 35 yıldır da turizmin içindeyim. 1985 yılında da Akdeniz Üniversitesi MYO Turizm Bölümünden mezun oldum. 26 yıl Anadolu Ajansı’nda çalıştıktan sonra emekli oldum.
Daha sonra çok sevdiğim ve saygı duyduğum Fehmi Köfteoğlu’nun editörlüğünü yaptığı Turizmgazetesi ve Resort Dergisi’nin Antalya temsilciliğini bugüne kadar zevkle sürdürdüm. Zevkle sürdüm diyorum. Çünkü Fehmi Köfteoğlu, diğer basın kuruluşunda pek göremediğimiz yazma özgürlüğü bana tanıdı.
Köfteoğlu, ne haberlerime ne de köşe yazılarıma karıştı. Ben yazılarımı özgürce yazabildim. Ancak her güzel şeyin bir sonu oluyor. Ben artık kendi haber sayfamın turizmdays.com’un editörlüğünü yapmaya başladım.
Bundan sonra da turizmgazetesi’nde olduğu gibi turizmin özgür sesi ve kulağı olacağım. Turizmdays.com turizmin sesi ve kulağı olacak. Turizmin her dalına el atacak. Genel turizmin yanında spor, sağlık, havacılık, kongre, ekonomi, finans konularında da haberler olacak.
Bu yayının susmaması siz değerli okuyucularımızın elinde. Turizmdays.com’u ne kadar çok okursanız ve desteklerseniz bu yayın susmayacak, turizmin ve turizmcinin sesi olmaya devam edecektir. Bundan sonra turizmdays.com’da görüşmek üzere…”