Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

TÜYAP Palas gün sayıyor

Haftalık Para dergisinin kulis haberine göre, TÜYAP Fuar Merkezi 4 yıldızlı, 260 odalı bir otele kavuşuyor. Otelin adının Tüyap Palas olacağı söyleniyor. Aşağıda söz konusu haberi göreceksiniz…

Bu aralar yolu İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar Merkezi’nin önünden geçenler fuar alanının içinde giderek yükselen bir bina olduğunu fark ediyorlardır. Biz de merak edip araştırdığımızda dört yıldızlı bir otel yapıldığını öğrendik. Aldığımız bilgilere göre, otelin adı “TÜYAP Palas” olacakmış. 260 odalı olarak hizmet verecek otelin işletmesini ise TÜYAP (Tüm Fuarcılık A.ş.) üstJenecekmiş. İstanbul, Bursa, Konya, Diyarbakır ve Adana’da beş fuar merkezi bulunan TÜYAP, yılda 100 fuar gerçekleştirip 3 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor.

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, düzenledikleri fuarlara 70 ülkeden katılımcının geldiğini belirterek şunları söylüyor: “İstanbul Beylikdüzü’ndeki fuar merkezimizde düzenlenen fuarlara katılan ziyaretçiler genelde bir koşuşturma içinde oluyor. Kentin trafik kaosu dikkate alındığında katılımcıların fuara yakın bir yerde konaklamak istemeleri çok doğal. Biz de kendilerine deyim yerindeyse pijamalarını çıkarıp standlarına inebilecekleri bir imkan sunmak için otel inşaatına başladık.”

TÜYAP Fuar Merkezi’nin 98 bin metrekare olan alanının da 120 bin metrekareye çıkarılacağını ve yeni kapasitesiyle 2014’ten itibaren hizmet vermeye başlanacağını da belirtelim. TÜYAP Palas Oteli’nin yılsonunda hizmete girmesi için çalışmalara hız verilmiş. Dünyada genellikle oteller fuar alanlarının çevresinde konuşlanır. TÜYAP Palas ise fuar alanının içinde yer alan ilk otel olacak.