Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Reklam

Wyndham Hotels Kalamış Marina’nın Genel Müdürü Alper Can Bulcum oldu

kalamsDünyanın en büyük otel zincirlerinden Wyndham Hotels Group’un İstanbul halkası Wyndham İstanbul Kalamış Marina’nın yönetiminden Alper Can Bulcum sorumlu olacak.

Uluslararası ABD’li Wyndham Oteller Grubu’nun yeni oteli Wyndham İstanbul Kalamış Marina Genel Müdürlük görevine daha önce birçok ünlü otelde başarılı çalışmalara imza atmış olan Alper Can Bulcum getirildi.

Daha önce Burjuman Rotana Dubai, The Marmara Taksim ve InterContinental Almaty de Genel Müdürlük yapmış olan Bulcum, Madinat Jumeirah-Dubai, The Ritz-Carlton-Bahreyn, The Ritz-Carlton – İstanbul, Park Hyatt & Hyatt Regency-Bakü, Mercure Hotels -Türkiye, Parksa Hilton İstanbul gibi birçok önemli kuruluşta değişik pozisyonlarda yöneticilik yaptı. Başarılı çalışmaları sonucunda The American Acedemy of Hospitality tarafından 2009 yılında verilen ‘Dünyanın En İyi Otel İşletmecilerinden Biri’ ödülüne layık görüldü.

Hacettepe Üniversitesi Otel Yöneticiliği bölümünden mezun Alper Can Bulcum, iyi derecede İngilizce biliyor.

Wyndham Kalamış Marina

Wyndham İstanbul Kalamış Marina, Wyndham Worldwide Otel Grubu tarafından verilen franchaise ile Reisler Group tarafından açılacak.

Kalamış Marina’nın tam karşısında, Marmara denizini kucamlayan bin manszaraya sahip olan beş yıldızlı otelde 210 oda, bir kral dairesi, farklı kapasitelerde 18 toplantı salonu, 300 ve 600 kişilik iki balo salonu bulunuyor. 3500 m2 spa ve fitness merkezinde 10 terapi odası, biri terasta olmak üzere ikisi açık biri kapalı toplamda üç yüzme havuzunun yer alacağı otelde ayrıca üç adet restoran hizmet verecek.