Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Yalıkavak Marina mega yatları ağırlıyor

Türkiye’nin en popüler yat turizmi bölgelerinden birinde yer alan Yalıkavak Marina, süper ve mega yatlar için birinci sınıf servis olanakları sunuyor. Bağlama kapasitesi bakımından Türk marinaları arasında ilk sırada yer alan Yalıkavak Marina, toplam 620 bağlama kapasitesi ile yatlara ev sahipliği yapıyor. Bodrum’un en güzel körfezinde yer alan Yalıkavak Marina, her boyuttaki yat için ideal bağlama olanakları sunuyor.

2012 ve 2013 yıllarında tamamen yeniden inşa edilen Yalıkavak Marina, 2018 yılında, The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından ‘Yılın Süper Yat Marinası’ kategorisinde Altın Çapa ödülüne layık görüldü. Ödül, sektördeki iş ve hizmet kalitesi standartlarının en yüksek derecesi olarak değerlendiriliyor.

Yaklaşık 25 yıl önce The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından oluşturulan Altın Çapa Ödül Programı, tekne sahiplerine sunulan tesislerin ve hizmetlerin kalitesini ve seviyesini değerlendirerek, kısa veya uzun süre konaklama ve güvenilirlik alanlarında en itibarlı ölçek haline geldi. Lüks mega yatların, 2018 sezonunun başlangıcından itibaren Yalıkavak Marina’yı tercih ettiği belirtiliyor.