Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği

Kerem Köfteoğlu

Tel : 0533-374 2478

Mail  : kkofteoglu@tuyed.org.tr

1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Vatani görevini bitirdikten sonra dil eğitimi için Londra’ya gitti. Türkiye’ye döndüğünde ekonomi gazetesi Dünya’da reklam bölümünde işe başladı. Bir yıl sonra Dünya’nın Haber Merkezi adına, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip edip, gazeteye haber geçti. Dünya gazetesindeki bu görevi 1996 yılına kadar devam etti.
Daha sonra Hürriyet gazetesine bağlı haftalık Ekonomist dergisinde çalışmaya başladı. Köfteoğlu uzun yıllar Ekonomist dergisinde “Turizm” ve “Bilişim” editörü olarak çalışıp sayısız turizm haberi ile araştırmasına imza attı. Ekonomist dergisinde yaptığı haberlerden dolayı TUYED’in (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) “Yılın Gazetecisi” ve Marriot’un “Global Circle” ödüllerini aldı. Ekonomist dergisinden emekli olduktan sonra,2005-2006 yılları arasında da Sabah gazetesi bünyesinde yayınlanan Para dergisinde “Turizm” ve “Bilişim” editörlüğü görevlerini sürdürdü.
Köfteoğlu 2003 yılından bu yana TUYED’in başkanlığını yürütüyor. Aktif gazeteciliğe devam eden Köfteoğlu, China Today Türkiye ve Para dergisinde serbest editör olarak çalışıyor. Bazı kurumlara medya ve araştırma yayınları konularında danışmanlık hizmetlerini veren Köfteoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor evli ve bir çocuk babasıdır.